Як побудувати будинок із соломи та глини.

Замішуючи глину і солому на воді, ви отримаєте древній будівельний матеріал - саман. Він володіє відмінними термоізоляційними і механічними властивостями. Побудувати невеликий будинок з соломи і глини дуже просто.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - брезент;
  • - глина;
  • - вода;
  • - пісок;
  • - солома.
Інструкція
1
Для приготування суміші з соломи і глини , викопайте в землі яму. Її розмір залежить від ваших можливостей, а також від кількості людей, які будуть зайняті цією роботою. Яма повинна бути не глибокої - 30 см. При більшій глибині буде важко змішувати компоненти.
2
На дно ями укладіть поліетиленову плівку або брезент, щоб суміш не прилипала до грунту. У підготовлену яму налийте води. Замочіть в ній глину. Головне в даному процесі - дотримання пропорції глини , піску і води.
3
Правильну пропорцію визначите дослідним шляхом. Скачайте глиняну кульку. Киньте з висоти 1 м на траву. Якщо він зберіг форму - суміш має правильні пропорції. При недостатній кількості води кульку розіб'ється. Плоский вигляд говорить про те, що багато глини і води.
4
З підібраною пропорції приготуйте необхідну кількість замісу. Візьміть краї брезенту, щоб суміш перемістилася в центр. Ногами ретельно перемішайте. Додайте солому і перемішайте. Зробіть пробний кульку. Якщо він не розіб'ється при ударі об землю - суміш готова.
5
З отриманого розчину сформуйте блоки потрібного розміру і почніть кладку. Товщина стін вибирається залежно від будівлі. Головне дотримуватися основне правило - біля основи саманні блоки повинні бути широкі. При будівлі будинок а - не менше 25 см. Блоки робіть у висоту з розрахунком, щоб він не ліз. Довжина - на ваш розсуд.
6
Кладка виробляється без додавання сполучного матеріалу (цементу). Блоки просто кладіть один на одного. Нижній ряд повинен повністю просохнути, щоб стіни не поповзли. При появі опуклостей зріжте їх ножем.
7
Інший спосіб побудови будинок а з соломи і глини . Розчин закладають у знімні опалубки, які змонтовані на каркасному підставі. Коли стіни будуть готові, зніміть опалубку. Дайте просохнути будовою.
8
Дах для таких будинок ов зазвичай роблять солом'яною. Фундамент та перекриття зробіть звичайним способом.