Як відкрити шенгенську візу на Україну.

Можливість поїхати на відпочинок або на роботу за кордон тепер є у багатьох громадян СНД. Однак громадянам України для того щоб підтвердити своє право на поїздку в Європу, придбання польської транзитної візи тепер явно недостатньо.
Інструкція
1
Приготуйте наступні документи: - завірену ксерокопію паспорта громадянина України (1, 2 сторінки та прописка); - завірену ксерокопію ідентифікаційного номера; - оригінал закордонного паспорта (дійсний ще, як мінімум, протягом півроку); - 1 фото 3, 5? 4,5 см (не менше 75% площі особи); - довідку з місця роботи (із зазначенням посади та розміру зарплати); - довідку з банку про наявність на рахунку достатніх коштів для поїздки (з розрахунку € 50 на один день) або дорожні чекі.Еслі ви збираєтеся відкривати робочу або гостьову візу , то вам буде потрібно отримати в місцевому відділенні УМВС та довідку про несудимість.
2
Крім цього для туристичної поїздки вам знадобляться документи, що підтверджують бронювання готелю (або ваучер); для ділової або робочої поїздки - запрошення від бізнес-партнера або роботодавця за кордоном, а для приватного візиту - гостьове запрошення.
3
У будь-якому запрошенні повинні бути вказані реквізити запрошеної сторони і запрошеної особи, мета і терміни візиту (з одноразовим, дворазовим або багаторазовим в'їздом). Якщо запрошення службове, то до нього потрібно буде докласти завірену копію контракту та статутних документів (ваших, якщо є, і партнера або роботодавця). Якщо запрошення було отримано вами від приватної особи, прикладіть до нього завірені копії документів, що підтверджують родинні стосунки.
4
Оформіть та медичну страховку для поїздки в Європу. Якщо ви їдете по турпутевке, то про це подбає фірма. Страховка повинна бути на суму не менше, ніж € 30.000.
5
Зверніться до посольства або консульства тієї країни, з якою ви почнете свою подорож по Європі (або тієї, з якої прийшло запрошення), заповніть анкету-заяву, вказавши в ній тільки достовірні відомості, в тому числі контактний телефон. Прикладіть до анкети всі підготовлені вами документи. Протягом 10 днів вам подзвонять за вказаною в анкеті телефону і повідомлять про рішення. Відмова ви можете отримати, якщо: - відомості, надані вами, виявилися недостовірними; - перевищена квота на іноземних фахівців (для робочої візи); - ви мали порушення візового режиму раніше.