Що таке рослини.

Царство рослин одне з найчисленніших на землі. Рослини оточують нас всюди, де б ми не були: на вулиці, вдома, на роботі. Це дерева, чагарники, квіти, трави. Вони не тільки прикрашають наше життя, але і роблять повітря, яким ми дихаємо, значно чистіше. Що ж таке рослини?
Інструкція
1
Енциклопедичний словник дає таке визначення: «рослини, одне з царств органічного світу», найважливішою відмінністю яких від інших живих організмів є «здатність до автотрофне харчування, тобто синтезу всіх необхідних органічних речовин з неорганічних », а отже« рослини - це основний первинний джерело їжі та енергії для всіх інших форм життя на Землі ». Для більшості ж людей рослини - це живі організми, що мають корінь, стебло і листя.
2
Вивченням рослинного різноманіття на землі займаються ботаніки. Вони вивчають будову рослин, особливості їх життєдіяльності, історію розвитку та багато іншого. Крім того, в ботаніці, як і в будь-який інший науці, є свої розділи, які займаються вивченням того чи іншого виду рослин. Наприклад, об'єктами досліджень бріології є мохи, ліхенології - лишайники, а дендрології - навколишні нас повсюдно дерева і чагарники.
3
Кожна рослина має свої певні особливості, зокрема, форму листя, розмір стебла, колір і т.д. Кленовий лист відрізняється за формою від дубового листа, голчасті листя їли від лускатих листків кипариса. Крім того, кожній рослині характерний свій ареал (географія поширення), з відповідними для нього кліматичними та іншими умовами. Так, більшу частину території Росії покривають ліси. Але у зв'язку з різними кліматичними умовами північних, південних, західних і східних районів Росії склад виростають лісових рослин не однорідний.
4
Згідно енциклопедичним даними на землі налічується більше 350 тисяч видів різних рослин. І багато з них заслуговують особливої уваги. Наприклад, лишайники або рослини-сфінкси, названі так вченим К.А. Тімірязєвим. Ці незвичайні рослини заселили недоступні для інших рослин місця. Вони можуть жити як в крижаних районах Арктики, так і в спекотних пісках пустелі. Вони невибагливі: в суху погоду вони можуть перетворитися на пил, але як тільки піде дощ, знову оживуть. Також існують рослини-паразити, отруйні рослини, цілющі рослини і навіть «чудо-дерева», такі як гігантська секвойя, товщина стовбура якої може досягати більше 20 метрів; австралійські евкаліпти, що вважаються найвищими деревами в світі (150 м); довгожителі-баобаби (близько 5000 років) та багато інших.