Як виростити розсаду айстр.

Рідко який дачний або присадибну ділянка не прикрашений величезною клумбою айстр . Зазвичай в середній смузі Росії їх вирощують у вигляді однорічної культури розсадним способом. Щоб посіяти розсаду, слід підготувати грунт і насіння квітів.
Вам знадобиться
  • - ящики;
  • - грунтова суміш;
  • - насіння;
  • - плівка;
  • - дуги.
Інструкція
1
Щоб посіяти айстр и на розсаду, насипте в ящики ґрунтову суміш. Краще її купити в магазині для садівників, призначену для вигонки розсади. Якщо ви хочете самостійно зробити грунтову суміш, то змішайте три частини дерну з однією частиною піску і однією частиною торфу. Ретельно пропарьте підготовлену суміш. Для цього помістіть її в марлю, налийте у відро 2 літри води, повісьте мішок з грунтом над парою і зробіть знезараження грунту протягом 4 годин, постійно підливаючи википає воду. Процес це дуже тривалий і трудомісткий, тому якщо у вас немає часу займатися такими масштабними заходами, то грунт все-таки краще купити.
2
Посійте насіння в ящики, присипте їх річковим або Боровим піском. Пісок попередньо прожарити в до айстр юлє і остудіть. Шар піску повинен бути рівним приблизно 2,5 см.
3
Акуратно полийте посіви через дрібне ситечко, накрийте плівкою, поставте в тепле місце з температурою 22-23оС. Через 5-7 днів з'являться сходи. Пікіровку зробіть, коли з'являться 2 листочка, приблизно через 10 днів після сходів.
4
Розсаджуйте айстр и на відстані 5 см один від одного. Айстри дуже люблять сонячне світло, тому вирощуйте розсаду на вікні. У теплі дні виносьте ящики, щоб рослини звикали до прямих сонячних променів.
5
Висаджуйте айстр и на клумбу у травні, короткочасні заморозки до 3-4 градусів рослинам не страшні.
6
Якщо ви хочете виростити айстр и без проведення посіву в домашніх або тепличних умовах, то підготуйте місце для посадки з осені, глибоко перекопайте грядку. Висівайте на неї айстр и, як тільки зійде сніг і підсохне грунт, щоб можна було вийти на садову ділянку. Прикрийте посіви плівкою. Після сходів зробіть проріджування і поставте дуги з плівкою. У теплі дні знімайте плівку.
7
При такому способі вирощування айстр и зацвітуть навіть раніше, ніж при вигонки розсади, так як їх не доведеться пікірувати й пересаджувати.