Як гладити тканини.

відпрасована постільна та столова білизна, бездоганні складки на брюках, сліпучі шовкові блузки - гордість і майстерність доброї господині. До того ж вправи з праскою можуть стати непоганим варіантом релаксації. Однак речі потрібно гладити правильно - адже всі тканини по-різному реагують на високі температури.
Інструкція
1
Перед тим, як почати прасування, вивчіть етикетку, де схематичні малюнки ілюструють правила догляду за річчю. Праска з трьома крапками означає, що дану річ можна гладити при максимальній температурі, дві точки вказують на середній режим, а одна говорить про те, що річ потребує дбайливого прасування при мінімальних температурах. Перекреслений праска означає, що річ гладити не можна. Не ризикуйте - краще акуратніше розвішуйте її після просушування.
2
Сама «температуроустойчівость» тканина - бавовна. Вона потребує обробки дуже гарячою праскою. Регулятор режиму виставляйте на максимум - на більшості приладів це цифра «3» або позначка «хлопок». Бавовняні тканини гладять вологими, найкраще з вивороту. Будьте обережні з білими і світлими речами - якщо праска затримається на одному місці трохи довше, на тканини з'явитися жовта підпалина.
3
Схожим чином прасують і лляні вироби. Максимальні температури і постійне зволоження - неодмінні умови обробки таких тканин. Врахуйте, що лляні речі практично неможливо розгладити ідеально гладко - це особливість тканини . Не прагніть до бездоганності, лляним речам дозволено виглядати трохи помятимі.І льон, і бавовна краще гладити відразу ж після прання, не досушівая до кінця. Якщо сухі речі пролежать кілька днів, прасувати їх буде дуже складно.
4
Тканини з додаванням поліестеру вимагають більш делікатного підходу. Їх слід гладити тільки з вивороту, встановивши на регуляторі праски режим «шерсть» (для щільних тканин) або «шовк» (для тонких речей). Якщо до вашої речі додається клаптик тканини (зазвичай він вшивається в шов або поміщається в маленький пластиковий пакет), ви можете попередньо випробувати нагріте праска на ньому. Справа в тому, що всі тканини з додаванням поліестеру мають різну структуру і щільність і, відповідно, по-різному реагують на високу температуру. Гладьте обережно, водите праскою швидко, не затримуючись на одному місці довше декількох секунд. Не варто домагатися ідеального виду - краще трохи «недогладіть», ніж безнадійно зіпсувати річ.
5
Вовняні тканини обробляють праскою, регулятор якого виставлений на позначку «шерсть» або цифру «2». Їх гладять виключно через тонку бавовняну тканину або марлю, яку можна попередньо змочити водою і добре віджати.
6
І, нарешті, шовк. Принцип прасування натуральних шовкових тканин подібний з обробкою поліестеру. При розгладженні не користуйтеся пульверизаторами, засобами для прасування в спреї - вони можуть залишити на шовку незмивні плями.
7
Практично всі тканини можна чудово відпрасувати за допомогою отпарівателя. Одяг, призначену до відпарювання, вішають на спеціальну штангу на плічки, а постільна білизна, штори і покривала розкладають на прасувальної дошки. Головне в цьому процесі - стежити за чистотою води, що наливається в резервуар. Використовуйте тільки чисту питну воду. Інакше можна не тільки посадити пляму на тканину, але і зіпсувати прилад.
Спати на красивому постільній білизні дуже приємно. Також воно відіграє величезну роль у загальному інтер'єрі спальні. Як відомо, варто тільки купити новий комплект красивого постільної білизни з бавовни, як спальня відразу перетворюється. Особливу увагу необхідно приділити прасування цього матеріалу.
Інструкція
1
Бавовняні вироби дуже міцні і добре переносять вплив високих температур. Особливістю бавовни є його здатність вбирати вологу. З недоліків потрібно відзначити високу сминаемость і сильну усадку при пранні. Врахуйте, бавовна дуже довго сохне після прання. Білі бавовняні рушники та постільну білизну періть в машинці при максимальній температурі. Якщо ж білизна кольорове, то температура повинна бути не вище 60 градусів. При пранні використовуйте миючі засоби. Для кольорової білизни добре підходять засоби без відбілювання.
2
Сушіть бавовняні речі в машинній сушці. Пам'ятайте, вони можуть дати невелику усадку. Вироби, які мають облагороджувальну обробку, розвішуйте для просушки в мокрому вигляді. Гладьте бавовняна постільна білизна праскою із зволожувачем.
3
Бавовна гладьте вологим. Робіть це з лицьового боку. Якщо ж на тканині присутній вишивка, то її пропрасовуйте з вивороту. Креп не потребує прасування. Виконуйте всі рекомендації по догляду, які зазвичай вказуються на етикетці. Зверніть увагу на всі символи, які там присутні.
4
Для збереження насиченості фарб, міцності і шовковистості тканин з бавовни необхідно слідувати нескладним рекомендаціям. Саме тоді вони будуть довго служити і збережуть естетичний вигляд. Нова постільна білизна з бавовни в першу чергу добре виперіть. Воно буде надалі забезпечувати максимальний комфорт при використанні. Перед пранням виверніть його навиворіт. Періть краще відразу, не давайте йому залежуватися. В іншому випадку воно буде погано відпираються.
5
Бавовняні вироби потребують особливого догляду. Тільки тоді вони будуть зберігати довгий час свій естетичний зовнішній вигляд. Врахуйте, такі вироби можуть бути різної якості. Саме тому рекомендується купувати їх тільки у перевірених виробників.