Як міняти колір ниток при в'язанні. Як поміняти колір пряжі у в'язанні.

Уміння «малювати спицями», переплітаючи в одному полотні нитки різних квітів , дозволяє умільці створювати унікальні речі. Різнокольорові смуги, прості поєднання квітів і хитромудрі жакардові візерунки надають поряд яскравість і святковість. Однак робота з візерунчастими виробами надзвичайно копітка і вимагає від вас посидючості. Помилки тут неприпустимі, оскільки навіть одна упущена петля здатна повністю зіпсувати елемент візерунка. Ви повинні бути готові до тренувань.
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - пряжа двох і більше кольорів;
  • - два поліетиленових мішка (спеціальні ємності);
  • - наперсток для жаккарда.
Інструкція
1
Підберіть оптимальне поєднання ниток різного кольору. Зверніть увагу на те, що при багатоколірній в'язанні вся робоча пряжа повинна бути ідентична по товщині. Це неодмінна умова для створення рівного, акуратного полотна.
2
Не варто використовувати в одному робочому ряду більше чотирьох видів пряжі і відразу починати з виконання складного жаккардового візерунка. Щоб навчитися правильно змінювати колір ниток при в'язанні, рекомендується натренувати у виконанні горизонтальних смуг з 2-3 квітів .
3
Розташуйте відібрані клубки на столі і продумайте послідовність чергування різнокольорових смужок. Приміром, жовта, червона і помаранчева.
4
Після цього помістіть мотки кожен в окремий поліетиленовий мішечок, або ж використовуйте спеціальні пластикові ємності для в'язання. Це важливо, щоб при роботі нитки різних квітів не вийшло в один пучок.
5
В'яжіть багатобарвне полотно панчішної в'язкою. Починайте роботу з жовтої смуги висотою в чотири ряди. Міняти нитка з жовтою на червону слід на початку чергового ряду (тут і далі робіть це тільки з лицьового боку роботи!).
6
Витягніть кромочную петлю з нитки червоного кольору і продовжуйте в'язати червону, потім помаранчеву смужки (далі за зразком). Зверніть увагу: зліва полотна з'являться вертикальні протягання ниток. Чи не стягуйте їх занадто туго, також не дозволяйте їм бовтатися «на волі».
7
Навчіться розпізнавати схему різнобарвного візерунка. У ній одна клітина завжди дорівнює одній петлі, а кожен колір має своє позначення у вигляді різних фігурок. Це повинно вказуватися в керівництві з в'язання. Щоб вам було зручно працювати, розфарбуйте клітини у відповідні кольори. Ви навіть можете намалювати свій малюнок на картатому зошитовому листку.
8
Працюйте з багатобарвним візерунком зі спеціальним наперстком для жаккарда. Вам доведеться міняти нитки різних квітів в одному і тому ж робочому ряду, а це пристосування допоможе послідовно розподіляти пряжу. Інакше нитки просто переплутаються.
9
В'яжіть кольоровий візерунок відповідно до обраної схеми, акуратно замінюючи неробочу нитку на робочу. При цьому неробочу пряжу вільно протягуйте по виворітній стороні в'язання. Протягання ниток тепер будуть горизонтальними.
10
Ви повинні призвичаїтися в натягуванні протяжок - їх слід розташовувати на вивороті полотна і не туго, і не слабо. Щоб не стягти виріб, довгі простягнуті нитки рекомендується закріплювати. Для цього перед вив'язування подальшою петлі перекрутите між собою робочу і неробочу нитки.
11
Будьте дуже уважні, щоб не переплутати потрібні кольори - інакше узор порушиться, і вам доведеться переробляти всю роботу.
Корисна порада
Перевірте себе. Якщо ви все зробите правильно, то при в'язанні горизонтальних смуг з виворітного боку полотна у вас утворюються додаткові кольорові смужки товщиною в один ряд. З «обличчя» ж речі межа різних кольорів повинна бути чіткою.
Будь в'язана річ виглядає набагато оригинальней, якщо її чимось прикрасити. Наприклад, відмінно виглядають візерунки з різнокольорових ниток. Але для того щоб робити кольорові візерунки (і гачком, і спицями), необхідно вміти міняти нитки при в'язанні.
Інструкція
1
Зміну нитки в процесі в'язання полотна можна робити як при в'язанні гачком, так і при в'язанні спицями - технологія тут не сильно розрізняється. Найпростіший варіант - зміна нитки в кінці зав'язаного ряду. Довяжіте ряд і в останню петлю, перш ніж повернути полотно і почати наступний ряд, всуньте вже нову нитку іншого кольору.
2
Більш складний варіант - використання жакардової або норвезької техніки в'язання. Подібний спосіб застосовується при в'язанні спицями, його особливість полягає в чергуванні двох або більше ниток різних кольорів в одному ряду. Зміна нитки в таких візерунках відбувається згідно зі схемою, в якій одна колірна клітина відповідає одній петлі. Працюючи з даною технікою, нитки в місці зміни не слід обрізати, а потрібно протягувати по виворітній стороні виробу.
3
У місці стику квітів перехрещуйте петлі, але не дуже туго і не надто слабко - так, щоб полотно не перекошувалося, але в той же час у ньому не утворювалися великі просвіти. Якщо ви пропускаєте нитку по виворітній стороні, стежте за тим, щоб вона не стягувала полотно. Для того щоб використовувані нитки під час роботи не перехрещувалися і не сплутувалися, використовуйте спеціальний наперсток для в'язання.
4
Довяжіте один ряд і, щоб не заплутатися в нитках, повертайте полотно наступним чином: рухом полотна до себе - якщо ви працювали на лицьовій стороні, рухом від себе - якщо ви працювали на виворітній стороні.
Зверніть увагу
Важливо, щоб товщина використовуваних при в'язанні ниток була одінаковой.Регуліруйте під процесі роботи натяг нитки на спицях або гачку: у всьому полотні воно має бути однаковим.
Корисна порада
Кінчики ниток на стику квітів можна зав'язати між собою подвійним вузликом і обрізати, а можна просто сховати під петлі, які знаходяться поруч. Причому нитка потрібно ховати під петлі того ж кольору.