Як виміряти тиск механічним тонометром. Як міряти тиск відео механіченкім тонометром.

Для визначення тиску можна використовувати автоматичний або механічний тонометр . Щоб отримати достовірні результати, слід не тільки навчитися користуватися тонометром, а й правильно підготуватися до процедури вимірювання. Автоматичним тонометром користуватися досить просто. Набагато складніше виміряти тиск за допомогою механічного тонометра.
Вам знадобиться
  • - фонендоскоп;
  • - тонометр.
Інструкція
1
Перед тим, як виміряти тиск , не паліть протягом 1-2 годин, не нервуйте, не пийте кофеинсодержащие та алкогольні напої.
2
Сядьте в зручну позу за стіл, поставте ноги рівно. Покладіть руку на стіл на рівні серця. Надіньте манжету вище ліктя на 2,5 сантиметра. Закріпіть її на руці за допомогою липучки. Підбирайте тонометр з розміром манжети, відповідної вашому розміру руки. Середнім розміром вважається ширина 13 см і довжина 35 см. Якщо у вас занадто великий або низьку вагу, то купуйте розмір більше або менше вказаних значень. Якщо ви будете користуватися невідповідним розміром, то показання тиску будуть невірними.
3
Далі закрутіть коліщатко, розташоване під стрілкою приладу до максимального упору. Встановіть фонендоскоп на пульсуючу точку, намацайте її пальцем правої або лівої руки, це залежить від того, на якій руці ви проводите вимір. Зазвичай тиск вимірюють на лівій руці, але для перевірки результатів можна використовувати і праву руку.
4
Накачайте грушею повітря до показань 200. Дуже плавно відкручуйте коліщатко. Стрілка повільно почне рухатися. При першому звуці пульсу ви побачите свідчення систолічного тиску. Воно означає силу викиду крові з серця.
5
Останній звук буде фіксувати на приладі діастолічний тиск , що означає тонус судин, які взяли викид крові серцевим м'язом.
6
Частоту серцевих скорочень підраховуйте по секундної стрілкою протягом 30 секунд, помножте отриманий результат на два. Якщо ви проводили підрахунок протягом 1 хвилини, то множити отриманий результат не потрібно.
7
Перші виміри вам здадуться досить складними, але з часом ви навчитеся проводити вимірювання артеріального тиску і будете це робити автоматично.
Корисна порада
Для літніх людей все-таки краще придбати автоматичний тонометр, оскільки самостійно вимірювати тиск з його допомогою значно простіше.
Тонометр - це прилад для вимірювання та контролю тиску. Тонометри бувають механічні, автоматичні і напівавтоматичні. Вибирайте потрібно найбільш підходящий.
Вам знадобиться
  • тонометр
Інструкція
1
Механічні тонометри складаються з манометра (ртутного чи мембранного), манжети і груші для нагнітання повітря. Манжета надягає на плече, а потім за допомогою груші накачується повітря. Спостерігаючи показання манометра, треба потроху спускати повітря і прослуховувати серце. Такий вид тонометрів найбільш звичний і доступний за ціною. Проте використання механічного тонометра буде ефективним і точним тільки в руках лікаря або ж людини з хорошим слухом і зором.
2
Автоматичний тонометр - це прилад з цифровим монітором, манжетою і компресором, вбудованим всередину корпусу. Дуже поширені автоматичні тонометри на зап'ястя, оскільки вони дозволяють швидко виміряти тиск самому собі. Тонометр прикріплюється на руку, і незабаром на моніторі з'являються цифри.
3
Напівавтоматичні тонометри - це більш дешевий вид автоматичних тонометрів. Від повністю автоматичних вони відрізняються тим, що повітря нагнітається вручну за допомогою груші.
Зверніть увагу
Рекомендується за 5 хвилин до вимірювання тиску відпочити. За півгодини до використання тонометра не можна вживати каву, тютюн і алкоголь. Манжету тонометра слід акуратно закріпити на голій шкірі руки, щоб вимірювання були точними. Перш ніж вимірювати тиск, рекомендується спорожнити сечовий міхур.
Корисна порада
При використанні будь-якого тонометра необхідно дотримуватися наступних правил: вимірювати тиск в спокійному стані; сидіти за столом або лежати (ноги і щиколотки не повинні бути схрещеними, спина повинна вона що-небудь спиратися, манометр, манжета і серце повинні знаходитися на одному рівні); вимірювати тиск на обох руках і приймати до відома більший результат.