Як зробити грубку на відпрацьованому маслі. Як зробити масленой піч.

У зимовий час опалювати потрібно не тільки житлові приміщення, але і допоміжні господарські прибудови: теплиці, гараж, майстерню та інші. Але ж опалювати газом чи електроенергією занадто дорого. Якщо є альтернатива? Так, це - пічка на відпрацьованому маслі. Побудувати цю конструкцію зовсім нескладно.
Вам знадобиться
 • - персональний комп'ютер з доступом в інтернет;
 • - принтер;
 • - папір;
 • - маслобак з кришкою;
 • - дросель-піддавали;
 • - жарова труба;
 • - димохід;
 • - повітряна заслінка;
 • - зварювальний апарат з електродами;
 • - відпрацьоване масло;
 • - дріт;
 • - дрантя;
 • - солярка;
 • - сірники .
Інструкція
1
Скачайте схему побудови грубки, працюючої на відпрацьованому маслі. Роздрукуйте її: так вам легше буде орієнтуватися, що куди кріпити.
2
Посередині кришки маслобака зробіть отвір (за своїм розміром воно повинно дорівнювати діаметру жарової труби). Приварите в цьому місці до кришки маслобака жаровую трубу.
3
Кілька правіше від місця з'єднання жарової труби і маслобака зробіть невеликий отвір в кришці маслобака. Протягніть в нього дросель-піддавали (цей елемент грубки встановіть з невеликим нахилом). Зверху на дросель-піддавали одягається повітряна заслінка.
4
До жаровій трубі прикріпіть димохід: його висота повинна становити три-чотири метри. Щоб збільшити тепловіддачу, димохід спорудіть під нахилом, а його висновок зробіть вертикально на висоті і якомога вище.
5
Залийте в паливний бак відпрацьоване масло (приблизно три чверті бака). Після цього висунете піддавали і вставте в нього факел. Зробити факел нескладно: на дріт намотайте дрантя і змочіть її в солярці.
6
Потім підпаліть факел і вставте його в піддавали. Буквально через дві хвилини масло почне горіти.
7
Опустіть піддавали в горловину: від його місця розташування залежить швидкість горіння, а від того, де знаходиться заслінку, - інтенсивність горіння. У більшості випадків відпрацьоване масло згорає повністю. Процес горіння супроводжується ледь чутним гулом, видаваним грубкою. З труби не повинен йти дим.
Зверніть увагу
Не допускайте, щоб під час роботи грубки на неї потрапляли легкозаймисті рідини і вода! І ще один важливий момент: у приміщенні, де встановлена піч на відпрацьованому маслі, повинна стояти ємність з піском!
Корисна порада
Така піч гаситься самостійно: достатньо закрити повітряну заслінку і через кілька хвилин вогонь погасне.
Піч на маслі - це незамінний пристосування для приміщень, що не мають системи опалення, наприклад, дачі або гаража. Вона дає достатньо тепла, щоб відчувати комфорт навіть у морози. Таку переносну піч можна не тільки купити в спеціалізованому магазині, але і зробити своїми руками.
Вам знадобиться
 • Металева труба діаметром 150мм і довжиною в 1000мм, старий балон з під стисненого газу, відрізок труби діаметром 65мм та довжиною 350мм, заслоняющая платівка для даного елемента, отрезная машинка, апарат для зварювання.
Інструкція
1
Спочатку видаліть середню частину газового балона за допомогою відрізний машинки, залишивши внутрішній направляючий поясок на верхній частині. Потім приваріть відрізок труби 350мм (патрубок), який входитиме в основну жаровую трубу.
2
Наступним етапом приваріть поруч з патрубком заливну горловину, а також піддавали-дросель разом з повітряною заслінкою.
3
Бак на три чверті залийте маслом, висуньте піддавали і вставте в нього ганчір'я, змочену в солярці, зафіксовану дротом (факел), підпаліть ганчір'я. Через 1-2 хвилини, коли загориться масло, опустіть в горловину піддавали, регулюючи, таким чином, швидкість горіння, а за допомогою заслінки - якість горіння.
Зверніть увагу
Принцип роботи масляної печі заснований на хімічній реакції окислення парів відпрацьованого машинного масла (трансформаторного, моторного, амортизаторной, трансмісійного) киснем повітря при обов'язковій присутності каталізатора. Хімічна реакція відбувається на поверхні нагрівального елемента. Вона відрізняється від звичайного горіння, але виділяє багато тепла.
Корисна порада
У використовуваному для печі маслі не повинні міститися такі речовини: розчинники, бензин, ацетон. При хорошому рівні горіння піч видає невеликий гул, а масло повністю згоряє, не утворюючи диму, тому з жарової труби нічого не виділяється. Піч виділяє велику кількість тепла і дозволяє обігрівати приміщення практично безкоштовно. Для чистки масляного бака вимагається всунути на кілька сантиметрів жаровую трубу в приймальню трубу димоходу, потім необхідно зняти кришку.