Як встановити роликові напрямні. Як поставити напрямні в шафі.

В даний час використання роликових напрямних дуже поширене, адже майже в кожному будинку є комп'ютери, які, як правило, встановлюються на спеціальних комп'ютерних столах. Конструкція комп'ютерного столу передбачає наявність виїжджаючою полички під клавіатуру. До того ж роликові напрямні застосовуються при виготовленні висувних скриньок з доводчиками, а також в шафах-купе. Зібрати ці меблі можна своїми руками, головне - правильно встановити роликові напрямні.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - креслення меблів;
  • - дриль зі свердлом;
  • - гвинти;
  • - роликові напрямні.
Інструкція
1
На підставі креслення меблів виконайте точну розмітку на ящику, де будуть кріпитися елементи роликових напрямних.
2
Просвердлите некрізне отвір під гвинт (глибина мінімум має становити 14 міліметрів). Потім зробіть ще два таких же отвори: їх розташування по відношенню один до одного визначається кресленням.
3
Розташуйте на ящику елемент роликових напрямних так, щоб кінець цієї деталі, на якому немає коліщатка, упирався в передню стінку шухлядки. Відповідно, ролик повинен бути розташований біля задньої стінки ящика. Закріпіть роликовую направляючу, використовуючи йдуть в комплекті гвинти, або самостійно підібраними шурупами, капелюшок яких не повинна виходити за направляючу більше ніж на один міліметр. Прикріпіть направляючий елемент і з другої сторони ящика.
4
Перейдіть до установки роликових напрямних в шафку. Розташуйте направляючу так, щоб вона була перпендикулярно по відношенню до фасаду шафи, проте сам ролик направляючої повинен бути розташований спереду. Практично у всіх напрямних є круглі, а також кілька подовжені прорізи, передбачені для шурупів. При монтажі роликових напрямних в шафі використовуйте подовжені прорізи, оскільки з їх допомогою легше буде відрегулювати рух виїжджає скриньки.
5
Проробіть цю процедуру і з другої сторони ніші, в якій буде перебувати ящик.
Зверніть увагу
Отвори під напрямні свердлите дуже акуратно! Незначне зміщення направляючої може призвести до того, що висувний ящик буде з працею ковзати по роликах.
Корисна порада
У меблевому виробництві використовуються роликові направляючі різних розмірів: 250, 300, 350, 400, 450, 500, 550, а також 600 міліметрів. Які саме роликові напрямні використовувати в якомусь конкретному виробі, визначається особливістю конструкції і її призначенням.