Як навчитися робити рондат.

Жодна програма навчання стрибкової аеробіки не обходиться без рондат - стрибка з переворотом. Саме з цієї бази починаються фляк, сальто, піруети та багато інших складних акробатичні комбінації. З боку ці вправи виглядають досить просто, проте для цього необхідна хороша фізична підготовка. Ваша задача - відразу освоїти правильну техніку виконання рондат , виключивши всі погрішності. Тоді всі наступні елементи також будуть виконуватися без грубих помилок.
Вам знадобиться
  • - навички стійки на руках;
  • - освоєння колеса і курбети;
  • - консультація тренера.
Інструкція
1
Навчіться утримувати своє тіло на руках - тільки в цьому випадку можна навчитися робити рондат. Перш за все, рекомендується зміцнити руки регулярними віджиманнями і за допомогою занять гантелями.
2
Освоївши стійку, робіть колесо: з зупинкою на руках; з'єднуючи ноги і з здійсненням повороту на 90 градусів; колесо з підскоку з наступним поворотом.
3
Закріпіть попередні вправи і приступайте до вивчення стрибка (курбети) з положення стоячи на руках. Вам потрібно, в результаті швидкого руху ногами і поштовху руками, перейти з вихідного положення в положення стоячи. Для початку ви можете робити це з лавки, і тільки потім вставати на підлогу. Тільки після підготовчих вправ можна спробувати зробити рондат.
4
Зверніть увагу на те, що початок рондат схоже на колесо. Однак є відмінність: при виконанні комбінації вліво вам потрібно розгорнути праву кисть в сторону лівої руки. Це основа техніки. Коли ви будете проходити стійку, то необхідно з'єднати ноги і завершити рондат курбети (не згинаючи ноги!). Нарешті, здійснюється стрибок верх.
5
Вчіться робити рондат в наступній послідовності: - виконайте пару кроків для розбігу, при цьому руки повинні піднятися тільки перед самим початком елемента; - робіть захід з невеликого підскоку з місця на одній нозі. Друга нога виноситься вперед; - руки занесіть верх, нахиліть тіло і потягніться руками до підлоги. Одночасно виконуйте (у вертикальній площині) мах - тієї ногою, на яку ви робили наскок; - далі - Курбет і стрибок з переворотом на 180 градусів. Важливо, щоб ваші руки відштовхувалися від статі, не згинаючись - працювати повинен плечовий пояс. Ноги при цьому займають положення рук.
6
Якщо після приземлення ви за інерцією починаєте рухатися вперед спиною (тобто напрошуються наступні акробатичні прийоми типу Фляк), рондат можна вважати освоєним.
Зверніть увагу
Щоб правильно виконувати рондат, неодмінно зверніться до досвідченого тренеру з хорошою репутацією. При самостійному вивченні акробатичних елементів ви ризикуєте спочатку зробити помилки в техніці, і перевчитися буде досить складно.
Корисна порада
Поспостерігайте за виконанням рондат з боку. Ви відразу помітите, коли постановка рук і ніг початківця акробата йде не по одній лінії, з відхиленнями в сторону. Це сильно спотворює рондат.