Чому червоніють листя. чому не червоніють листя у Варфоломіївської зірки.

Щоосені листя дерев змінюють свій насичено зелений колір на яскраві червоні і жовті відтінки. Листя ще не опало, а ліс уже «ліловий, золотий, багряний». З чим же це пов'язано? Адже вони ще не засохли, чому ж втратили свій колір?
Інструкція
1
Для початку варто згадати, з якої причини листя мають зелене забарвлення. Вона обумовлена наявністю в рослинах такого важливого речовини, як хлорофіл. Пігмент, який відповідає за фотосинтез, безперервно виробляється усіма рослинами доти, поки температура дозволяє їм робити це, тобто практично все літо.
2
Потім починає трохи холоднішати. Десь листя міняють колір вже в середині серпня. Виробництво хлорофілу в листя х призупиняється. Червоний і жовтий пігмент завжди утримувався в рослинах, але до тих пір велика кількість хлорофілу не давало йому «проявитися», тому колір аркуша був зелений. Але тепер, коли пігмент для фотосинтезу більше не виробляється, лист змінює свій колір.
3
Але деякі листя червоні, а деякі жовті. Чим обумовлено саме це розходження? Біологи вважають, що причина в тому, що червоний пігмент - антоциан - виробляється рослинами здебільшого саме восени. Влітку він практично не виробляється в листя х. Антоціани захищають клітини листа від замерзання в холодну пору, також перешкоджають перегріванню аркуша жарким днем, відлякують паразитів.
4
Одні райони планети восени одягаються в жовтий колір, до них відноситься Європа, а інші в червоний - це, переважно, Америка та Азія. Вчені простежили за міграціями рослин, які пов'язані з переміщеннями тварин на цих територіях в далекому минулому, і дійшли висновку, що теорія щодо шкідників вірна.
5
Справа в тому, що в Америці та Азії міграція які намагаються втекти від холоду тварин (а разом з ними і рослин, чиї насіння перебували на шерсті і в посліді звірів) відбувалася, в-основному, в напрямі з півночі на південь , а в Європі переважно зі сходу на захід. Це вже складніше, так як температура в цьому напрямку не надто сильно міняється, тому багато древні дерева в Європі вимерли. Паразити, які харчувалися ними, загинули одночасно з деревами, так як залежали від них. Парадокс, але в цілому кількість шкідників для дерев зменшилася, тож європейським деревам майже не потрібен захист від них.
6
Є одне виключення, яке підтверджує цю гіпотезу. У Скандинавських країнах виростають невисоким чагарники, які по осені стають червоними, а не жовтими, як інші дерева регіону. Ці дерева мають довгу історію, адже в холодні часи, коли їх «родичі» вимерли, вони ховалися під сніговими заметами, і тому зберегли «своїх» паразитів. Тому тепер ці чагарники змушені забарвлювати листя в червоний колір, щоб захиститися від них, тоді як більш молоді з точки зору еволюції дерева восени стоять жовтими.