Чому сонце світить.

Сонце - це зірка, центр Сонячної системи, величезна куля розжареної плазми. За своїм типом наше світило відноситься до жовтих карликам. Його радіус 696 000 км, маса - 2х10 в 30 ступені кг, температура випромінюючого шару (фотосфери) - 5770 К.
Інструкція
1
Джерело сонячної енергії - ядерні процеси в центрі світила, де температура перевищує 10 млн. К. Там атоми водню перетворюються в атоми гелію. Це типовий випадок термоядерної реакції - злиття легких ядер за надвисокої температури з виділенням енергії. Щомиті 4 000 000 т сонячної речовини перетворюється на енергію.
2
Потім ця енергія з надр випромінюється у зовнішній шар. Там вона розподіляється конвекцією - перемішуванням сонячної речовини. Саме конвективним рухом плазми визначається існування, наприклад, сонячних плям. Сонячні плями - це області зниженою (4500 К) температури на поверхні Сонця, через що вони виглядають в кілька разів темніше решті фотосфери.
3
Активність плазмових процесів Сонця періодично змінюється: в атмосфері регулярно виникають сонячні плями, факели в фотосфері, протуберанці в короні. Ця періодичність становить приблизно 11 років. Багато процесів на Землі залежать від активності Сонця: врожаї в сільському господарстві, магнітні бурі. Відзначається залежність між станом здоров'я людей і сонячною активністю.
4
Для характеристики випромінювання Сонця ввели поняття сонячної постійної - кількості променевої енергії, що надходить за 1 хвилину на 1 кв.см перпендикулярної сонячним променям площі на відстані 1 а.о. за межами земної атмосфери. Астрономічна одиниця (а.о.) - середня відстань від Сонця до Землі. Наша планета отримує близько 2х10 в 17 ступені Вт сонячної променевої енергії.
5
Атмосфера поглинає значну частину сонячного випромінювання. Земної поверхні досягає близько 1 кВт/кв.м. Саме ця енергія - рушійна сила всіх процесів, що протікають на земній кулі. Її кількість змінюється протягом року і залежить, в основному, від нахилу земної осі, і, меншою мірою, від відстані від нашої планети до Сонця.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6nJhhCq2kOA