Чому птахи літають.

На запитання «Чому птахи літають?» Звичайно треба відповідь: «Тому що у них є крила». Між тим, відомі випадки, коли в прагненні злетіти людина винаходив крила, що нагадують пташині, і, приладивши їх до спини, намагався злетіти, але польоту не виходило. Чому? Вся справа в тому, що у птахів, крім крил, є ще багато пристосувань для польоту.
Інструкція
1
Особливості скелетаВнешняя поверхню грудини у птахів має кіль - великий виріст. Це своєрідний «кріплення» грудних м'язів, що рухають крила. У птахів фортеця скелета, необхідна при польоті, забезпечується зрощенням деяких кісток. Так, їх хребет являє собою не рухливу гнучку ланцюжок окремих хребців (як, наприклад, у ссавців), а жорстку конструкцію, в якій поперекові хребці зрослися не тільки між собою, але і з хвостовими і з крижовими хребцями. Для створення міцної опори у птахів навіть клубові кістки утворюють зрощення з позвонком.І, нарешті, у всіх птахів дуже легкий скелет. Причина малого ваги криється в повітроносних порожнинах, які містить ряд кісток. Вони не заповнені червоним кістковим мозком, як, наприклад, у людей.
2
МускулатураГрудние м'язи складають чверть маси тіла птахи . Саме вони піднімають крила. Пташині м'язи здатні запасати багато кисню, відбувається це завдяки високому вмісту білка міоглобіну (железосодержащего білка, що відповідає за транспортування кисню в скелетні м'язи і м'язи серця).
3
Подвійне диханіеДихательний апарат птахів влаштований зовсім інакше, ніж у ссавців, у тому числі у людини. Вдихаємо повітря проходить у них через трубки-бронхіоли в легких і доставляється в повітряні мішечки. На видиху повітря рухається з мішечків знову по трубках через легені, в яких знову відбувається газообмін. Завдяки такому подвійному диханню, збільшується постачання пташиного організму киснем, що надзвичайно важливо в умовах польоту.
4
Особливості серцево-судинної системи Серце у всіх птахів помітно крупніше, ніж у тих ссавців, які мають подібний з ними розмір тіла. Чим більше літає птах (наприклад, перелітний), тим більше у неї серце. Крупне пташине серце надійно забезпечує більш швидкий кровотік (циркуляцію крові). Пульс у птахів досягає 1000 ударів в хвилину, а тиск - 180 мм ртутного стовпа. В крові птахи більше еритроцитів, ніж у багатьох ссавців: це говорить про те, що в одну одиницю часу переноситься більше кисню, необхідного для полета.Благодаря відмінно розвиненим системам кровотоку і дихання, в організмі птахів дуже швидко проходить обмін речовин, з цієї причини кожному птахові характерна висока температура тіла - 40-42 ° С. При такій температурі всі процеси життєдіяльності проходять значно швидше, в т.ч. м'язові скорочення, що при польоті відіграє велику роль.
5
ПерьяМало хто знає, що пір'я птахи були колись лускою древніх плазунів, які потім, у процесі еволюції, перетворилися в легені і дуже складні за своїм складом рогові утворення шкіри. Саме завдяки пір'ю поверхню всього тіла птахи така гладка і обтічна. Пір'я допомагають створювати підйомну силу і тягу. Під час польоту повітря майже без опору обтікає її гладке тулуб. За допомогою рульових пір'їн хвоста птаху вдається регулювати напрямок польоту. Крім того, пір'я зберігають тепло, еластично пружинять, створюють рівномірний шар, що захищає птахів від негативних впливів навколишнього середовища - холоду, перегріву, вітру, вогкості. Цей шар також перешкоджає втраті тепла.
6
Власне крильяУстройство крил птахи таке, що вони створюють силу, яка протидіє силі земного тяжіння. Конструкція крила не плоска, а вигнута. Завдяки цьому, повітряний струмінь, огинає крило, проходить по нижній (увігнутою) стороні більш короткий шлях, ніж по верхній (вигнутою). Щоб повітряні потоки, які оминають крило, зустрічалися у його краю в один час, потік повітря над крилом повинен переміщатися швидше, ніж під крилом. З цієї причини швидкість проходження повітря над крилом збільшується, а тиск, відповідно, зменшується. Ось ця різниця тисків над і під крилом і формує ту підйомну силу, яка (спрямована вгору) і протидіє силі тяжіння.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-KJDGt1dJKQ