Як зв'язати кромочную петлю.

З кромок петель починається і закінчується більшість полотен, виконаних на прямих спицях. Вони створюють акуратну кромку деталі крою або ціліснов'язаній вироби. Обидві кромочние пров'язуються в одиничних випадках (наприклад, при розширенні полотна), найчастіше вони грають лише допоміжну роль. Існують різні способи виконання кромки. Вертикальна лінія крайових петель буде виглядати або у вигляді вертикальної ланцюжка, або у вигляді послідовності вузликів.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Зніміть крайню петлю ряду не пров'язуючи. Для цього ваша робоча (права) спиця повинна увійти в крайню нитяну дужку рухом справа вліво. Потім петля перекидається, а робоча нитка продовжує лежати на вашому вказівному пальці (лівої руки).
2
Зверніть увагу на те, що в посібниках з в'язання першою петлею буде називатися не кромочная (крайова), а сусідить з нею петля! Іншими словами, якщо у візерунку має брати участь 17 петель ряду, то вам необхідно набрати 19 петель. Перша і остання не увійдуть до раппорт (так серед в'язальниць прийнято називати послідовно повторюваний елемент рельєфного або різнобарвного жаккардового візерунка).
3
Спробуйте зв'язати кромочні петлі способом, в результаті якого утворюється так званий край «ланцюжок» у вигляді низки злегка витягнутих петель. Запам'ятайте, що пров'язується завжди тільки остання кромочная лицьового ряду. Першу ж крайову петельку майбутньої «ланцюга» ви просто зніміть, розташувавши нитку обов'язково перед в'язанням.
4
Провязать кромочную петлю, замикаючу ряд, необхідно як звичайну лицьову. Після цього робота перевертається і виконується виворітний ряд. При цьому тільки що Провязав петля з останньої в ряду перетворюється на першу - кромочную - і знімається на спицю за зразком.
5
Використовуйте кромку у вигляді ланцюжка для виконання окремих деталей крою, які після закінчення роботи доведеться зшивати між собою. В цьому випадку кромочні петлі підуть у з'єднувальний трикотажний шов.
6
Зв'яжіть узелковую кромку. Для неї вам знадобиться також зняти крайову петлю, але в цьому випадку робоча нитка неодмінно повинна розташовуватися за в'язанням. Остання кромочная ряду виконується теж лицьовій, як і в кромці - «ланцюжку».
7
Зв'яжіть «вузликами» кромку висотою в кілька рядів. Ви побачите, що по краю вашої роботи на рівних проміжках розташовуються вузли з робочої нитки, які прихоплюють витягнуті кромочні петлі. Це призводить до того, що кромка стає менш еластичною і добре фіксується. Такий спосіб в'язання кромочной петлі рекомендується для планок та інших деталей, що вимагають міцного відкритого краю.
Зверніть увагу
В процесі роботи з матеріалами кромок петлями уважно стежте за тим, щоб ліва і права кромки були абсолютно однаковими. Якщо ви зв'яжете один край «вузликами», а інший - «ланцюжком», то порушиться симетрія двох половин деталі крою. Одна кромка буде помітно довше іншої.