Як підігнати кути стельових плінтусів. схема пиляння кутів стельових плінтусів.

Ремонт квартири завершується приведенням в порядок стін, стелі і передбаченим наперед декоративним оформленням приміщення. Один з поширених способів додати приміщенню завершений вигляд - приклеювання стельових плінтусів. Найвідповідальніший момент тут - підгонка кутів плінтуса. Важливо сформувати стики так, щоб вони були якомога менш помітні, а зробити це буває досить важко, особливо, якщо кути приміщення нерівні.
Вам знадобиться
  • - кутник;
  • - канцелярський ніж;
  • - ножівка;
  • - металева лінійка;
  • - стусло;
  • - стельовий плінтус;
  • - акрилова шпаклівка.
Інструкція
1
Обстежуйте кути приміщення, приклавши до верхньої частини стіни кутник. Якщо кути кімнати прямі, підготуйте для підгонки плінтусів стусло - спеціальний інструмент, що дозволяє відрізати плінтус під заздалегідь визначеним кутом (в нашому випадку величина кута дорівнюватиме 45 градусам). Якщо кути відмінні від прямого, доведеться підганяти сполуки шматків плінтуса строго по місцю.
2
Помістіть плінтус в направляючий жолоб стусла, щоб відмітка, в якій повинен бути проведений рез, розташовувалася у прорізи з відповідним кутом 45 градусів. За допомогою канцелярського ножа одним сильним рухом зробіть розріз. Якщо ви використовуєте плінтус з твердого матеріалу, наприклад, з дерева або пластика, замість ножа використовуйте ножівку по дереву.
3
Аналогічним чином відріжте під заданим кутом другий стикуються елемент плінтуса. Прикладіть обидва шматки один до одного в місці майбутньої стиковки, щоб переконатися в тому, що стик буде рівним. При необхідності подрежьте сполучаються поверхні, підігнавши їх за місцем кріплення.
4
Нанесіть на плінтус клей або силіконовий герметик і прикладіть його до місця кріплення. Після висихання клею те ж саме виконайте з другим шматком плінтуса. Поки клей не повністю висох, ви можете трохи змінити положення деталей, щоб стикуються поверхні в точності збіглися.
5
Якщо вам попався нерівний кут, що відрізняється від прямого, заміряйте його величину. Тепер розділіть отримане значення навпіл, і ви отримаєте кут, який буде потрібно зробити при розрізі плінтуса. Позначте на плінтусі олівцем відповідну лінію і канцелярським ножем зробіть розріз. Виконайте те ж саме з другим стикуємими шматком.
6
Після приклеювання плінтуса по всьому периметру приміщення акуратно замажте стики між стіною, стелею і стикуємими частинами акрилової шпаклівкою, акуратно її розрівнявши. Виконувати цю операцію необхідно ретельно, щоб уникнути попадання матеріалу на стіни і стеля.