Як виявити програму-шпигуна на комп'ютері. Як виявити наявність контроль користувачів комп'ютера.

Якщо на жорсткому диску комп'ютера зберігається важлива інформація, то необхідно захищати свої дані від посягань хакерів. В останні часом почастішали випадки застосування програм-шпигунів, передавальних своєму господареві всі набрані тексти, в тому числі паролі та реквізити банківських рахунків.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з встановленим на ньому антивірусним ПЗ;
  • - спеціальні утиліти з протидії шпигунського ПЗ.
Інструкція
1
Щоб перевірити свій комп'ютер на наявність шпигунських програм, вийдіть в інтернет і скачайте спеціальну утиліту. Подібного софта в інтернеті досить багато, однак варто прислухатися до думки інших користувачів і з'ясувати репутацію виробника програми. На жаль, бувають випадки, коли під виглядом спеціальної утиліти користувач добровільно скачував до себе на комп'ютер якраз програму- шпигуна. На щастя, існують деякі ознаки, які дозволяють припустити, що у комп'ютера є проблеми, які потрібно терміново вирішувати.
2
Запустіть браузер, програму, яка зазвичай використовується для виходу в інтернет. Зверніть увагу на сторінку завантаження. Якщо завантажується незнайома сторінка, яку, до того ж, ще й не вдається поміняти - це вірна ознака того, що на комп'ютері оселився вірус класу «хайджекер». Зазвичай він змінює головну сторінку користувача на сторінку сайту, з якої на комп'ютер валяться все нові й нові порції вірусних неприємностей.
3
Прослідкуйте за поведінкою операційної системи комп'ютера. Якщо періодично вона підвисає або навіть валиться, то потрібно перевірити завантажувальні файли і активність невідомих процесів в автозавантаженні
4
Поцікавтеся у провайдера або з'ясуйте самостійно, чи спостерігається різке збільшення інтернет трафіку. Наявність такого стрибка говорить про роботу джерела, яке невідомий, але при цьому здійснює прийом і передачу значного обсягу даних.
5
Відкрийте диспетчер задач, перейдіть на вкладку «процеси». Тут з імовірністю в 80% можна виявити діяльність сторонніх програм. Однак це зможе зробити тільки фахівець або досвідчений користувач. Особливо неприємні програми-шпигуни маскуються під системні процеси, тобто виглядають досить мирно. Більш того, комп'ютер найчастіше відмовляється видаляти шкідливі файли, приймаючи їх за службові або системні.
Під час роботи в інтернеті на ваш комп'ютер може проникнути шкідлива програма. До них відносять і віруси, і шпигуни. Вони можуть бути абсолютно різні. Багато шпигуни стежать за вашою клавіатурою. Щоб знайти шпигуна на комп'ютері, насамперед потрібно встановити відповідне програмне забезпечення. На сьогоднішній день таких утиліт в інтернеті велика кількість.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер, програма "Анти-шпигун"
Інструкція
1
Скачайте та встановіть програму «Анти-шпигун». Відкрийте програму. Перед вами з'явиться вікно. У ньому можете натиснути на клавішу «Сканувати». Програма почне перевіряти ваш комп'ютер. З'явиться у вікні список шпигунських програм. Щоб від них позбавиться, натисніть кнопку «Видалити».
2
Скористайтеся програмою «HijackThis». Завантажте на комп'ютер дану утиліту з інтернету, або купите в магазині. Далі запустіть програму, натиснувши на ярлик. Щоб почати сканування вашого комп'ютера, натисніть на вкладку «Scan». Результат роботи з'явиться у вигляді списку. Залишиться тільки видалити шпигунів.
3
Spybot Search & Destroy - програма, яка знаходить і видаляє шкідливі коди, утиліти, скрипти та багато іншого. Під час установки виберіть російську мову. Прийміть ліцензійну угоду. Під час інсталяції натискайте «custom installation». Приберіть всі галочки, крім верхньої. Все інше ставте за замовчуванням. Натисніть клавішу «Далі». Перед завантаженням програми створіть резервну копію. Доступ до «Spybot» здійснюється через «Пуск», далі «Програми» і «Spybot Search & Destroy». Перед вами відкриється поле програми. У правій частині колонка з іконками: «Знайти і знищити», «Відновити», «Імунізація», «Пошук оновлень».
4
Програма перевірить імунний статус вашого комп'ютера, і після перевірки у верхній частині віконця з імунізацією натисніть кнопку із зеленим плюсом. Все, щеплення зроблено для вашого комп'ютера. Натисніть кнопку «Знайти і знищити», а потім кнопку «Почати перевірку». Почнеться пошук шпигунів по всьому комп'ютеру. Зачекайте кілька хвилин. Як тільки перевірка буде завершена, в центрі програмного поля ви побачите імена спійманих шпигунів. Поставте галочки навпроти кожного шпигуна . Натисніть кнопку «Усунути зазначені проблеми». Всі знайдені шкідливі програми будуть видалені з вашого комп'ютера. Якщо з якихось причин ви хочете відновити все, як було до перевірки, при натисканні на кнопку «Відновити» збережений резерв і активуйте.