Як позбутися від рубця від опіку.

Після глибоких (ІІ-ІІІ ступеня) термічних або хімічних опіків на шкірі часто залишаються рубці. Післяопікові шрами доставляють масу неприємностей своїм господарям: вони можуть травмуватися одягом, а особливо сильно заважають, коли розташовані поблизу суглобів - в цьому випадку вони можуть навіть ускладнювати рухи кінцівок. Можливі кілька варіантів освіти післяопікових рубців. Залежно від їх різновидів, а також від того, наскільки давно вони з'явилися, і рекомендується той чи інший спосіб позбавлення від них.
Вам знадобиться
  • - мазь Контрактубекс;
  • - хітозановий гель;
  • - масло зародків пшениці;
  • - силіконовий пластир cica-care.
Інструкція
1
Найбільш сприятливий результат опіків - утворення так званих нормотрофіческій рубців, розташованих врівень зі шкірою. Вони зазвичай практично непомітні і відрізняються від навколишнього їх поверхні тільки за кольором. Спробуйте позбутися від них шляхом пілінгу з фруктовими кислотами - цю процедуру, можливо, доведеться повторити кілька разів.
2
Свіжі невеликі післяопікові рубці, особливо у дітей, спробуйте зробити менш помітними, втираючи в них мазь Контрактубекс, хітозановий гель або масло зародків пшениці.
3
Вище перераховані кошти можна використовувати і для позбавлення від більш глибоких, атрофічних рубців, які розташовані нижче рівня шкіри. Проте їх буде недостатньо, так як освіта цих рубців пов'язано з дефектом сполучної тканини під ними. У цьому випадку спробуйте хімічний пілінг різного ступеня - від поверхневого до глибокого, залежно від стану рубця . Для вибору його різновиди порадьтеся з лікарем-косметологом. Ефективною буде й лазерна корекція, оскільки лазер стимулює вироблення колагену.
4
Попередити появу внаслідок опіків величезних, яскравих гіпертрофічних рубців багатьом допомагає спеціальний силіконовий пластир cica-care. Майже в 90% випадків він розм'якшує і знебарвлює післяопікові шрами, роблячи їх практично непомітними. Перед його застосуванням слід порадитися з лікарем. Ефективний цей пластир тільки на свіжих шрамах.
5
Найбільш неприємним зовнішнім наслідком опіків є утворення так званих келоїдних рубців. Вони виступають над поверхнею шкіри, сверблять і виразкуються, мають тенденцію до зростання і виходять за межі пошкодженої поверхні. Причини їх виникнення досі не ясні. Вважається, що спровокувати зростання келоїдних рубців може травмування або інфікування поверхні рани. Помічено також, що вони частіше розвиваються на руках і верхній половині тулуба. Раніше такі рубці лікували тільки хірургічним шляхом. При цьому способі лікування рубець січуть, поверх нього накладається акуратний косметичний шов - він, в будь-якому випадку, менше впадає в очі. Через кілька місяців, після його повного загоєння, можна спробувати зробити більш непомітним і сам шов, застосовуючи для цього описані вище мазі, масла і гелі. В даний час для видалення келоїдних рубців з успіхом застосовується і лазер. Всі інші засоби проти них, на жаль, безсилі. Спробуйте почати з лазерної корекції - вона менш травматична. І лише в тому випадку, якщо вона не допоможе, варто вдатися до операції.
Шрами після опіків і операцій завжди турбують свої власників. Вони можуть ставати причиною виникнення цілого ряду комплексів і емоційних проблем. На жаль, прибрати зовсім їх не може ні медицина, ні народні засоби, але є кілька способів, що допомагають замаскувати шрам.
Інструкція
1
Перевіреним і поширеним, але не самим рекомендованим способом є нанесення татуювання на шрам. Не рекомендується таке рішення тому, що: - шрам може бути на місці, яке абсолютно непридатне для нанесення тату; - на місці шраму шкіра вже і так досить сильно пошкоджена, тату може все погіршити; - татуювання може з часом набриднути вам. Тому краще вдатися до інших варіантів приховування шраму .
2
Згладити свіжі шрами і рубці можуть допомогти спеціальні мазі креми. Але бажаний ефект досягається не завжди. Все залежить від типу вашої шкіри і стану шраму .
3
Найнадійніший спосіб позбавлення від шрамів і рубців - звернення до фахівців косметологічних і хірургічних центрів. Швидше за все, вам запропонують два варіанти леченія.Варіант перший: введення під шкіру розгладжують препаратів. Але такий спосіб, так само як і мазі, підходить далеко не всім, тому що вирішальним критерієм стає тип і особливості шкіри паціента.Второй варіант: лазерне шліфування - на сьогоднішній день це найпоширеніший і ефективний метод видалення шрамів і рубців. Він так само, як і інші, має не тільки позитивними моментами, але й негативною стороною. До плюсів даного способу безсумнівно належить його ефективність. Лазерна шліфовка допоможе навіть у найскладніших випадках, вона дає можливість практично видалити рубець, а не заховати його. Єдиним спірним питанням є ціна послуги - далеко не всі бажаючі можуть собі це дозволити.
4
Варіантом, який навряд чи здобуде помітне дію, є використання засобів народної медицини і «бабусиних» рад. Противники пластичної хірургії і будь-якого лікарського втручання в організм можуть спробувати позбутися рубців, використовуючи силу природи.