Що таке рельєф.

Французьке слово « рельєф » походить від латинського дієслова «relevo» (піднімаю). Так що ж таке рельєф ? Рельєф - це або деяка піднесеність над поверхнею (опуклість), або, навпаки, її увігнутість. Слово « рельєф » використовується в декількох значеннях.
Інструкція
1
Рельєф землі: поверхні суші або морського дна. Саме земної рельєф вивчають у школах на уроках географії. Форми рельєф а, складки земної кори, можуть бути найрізноманітнішими. На нашій планеті є як гори і височини, так і долини. Залежно від їх розмірів ми маємо справу з різними категоріями рельєф а. Мега рельєф - це виступи материків і ложе океанів. Макро рельєф - це величезні гірські хребти і глибокі западини. Мікро рельєф - каньйони і степу. Мезо рельєф - яри і пагорби. Нано рельєф - це кротові нори і мурашники у вас під ногамі.Рельеф землі видозмінюється з часом під впливом процесів, що відбуваються глибоко в її надрах, і клімату. Наука, що вивчає рельєф , називається геоморфологией.
2
Скульптурне зображення, частини якого виступають над площиною, також називається рельєф ом. Такий рельєф буває поглибленим і опуклим, низьким, виступаючим менш, ніж на половину зображення (ба рельєф ом) і високим, виступаючим більш, ніж на половину (го рельєф ом). Ще в античні часи грецькі і єгипетські скульптори створювали подібні зображення, схожі на ожилі картини. Рельєфи часто можна зустріти на фронтонах храмів і надгробках. Широко відомі рельєф и Парфенона і багато прикрашений рельєф ом мармуровий вівтар із зібрання Людовизи. Використовуються рельєф и і в сучасних скульптурних пам'ятниках. Для створення рельєф а можуть бути використані різні матеріали: камінь, глина, гіпс, кераміка, дерево.
3
За аналогією з попередніми двома значеннями, в сучасному світі ми часто використовуємо слово « рельєф », коли говоримо про форми тіла: « рельєф преса», « рельєф м'язів ». Застосовне слово « рельєф » і до фактури різних поверхонь, наприклад, шпалер або килима. Будь виступаючий малюнок, який можна відчути пальцями, назвуть « рельєф вим». Існує, наприклад, термін « рельєф ное в'язання». А для сліпих давно винайдений « рельєф ний шрифт».