Як прикрасити стіл на Різдво.

Ви в силах перетворити Різдво в справжню казку, зустріти свято, як у кіно, за чудово прикрашеним столом, навіть якщо у вас немає можливості уставити його дорогими делікатесами . Перетворити звичайний вечерю в різдвяний можна за допомогою парадній скатертини, незвично складених серветок, милих казкових фігурок, ароматів і сервіровки.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили накрити стіл так само, як це робили наші предки на Різдво , запасіться невеликою кількістю сіна. Розкладіть його на стільниці, а потім покрийте його білою скатертиною з червоною вишивкою. Біла скатертина-символ чистоти і снігу, червоний - крові Спасителя, народженого на світло. Обов'язково приготуйте кутю, навіть якщо ви її не дуже любите. Покладіть в невелику позолочену або скляний посуд трохи куті та встановіть в неї красиву запалену свічку. Ця страва має перебувати в центрі столу.
2
Якщо ви не збираєтеся прикрашати стіл в автентичному стилі, то все одно приділіть увагу такому елементу декору, як свічки. У магазинах зараз великий асортимент свічок - від класичних до самих незвичайних. Поставте їх у невеликі свічники, добре, якщо вони будуть з кольорового кришталю або скла, щоб полум'я відбивалося в ніх.Можно замість свічників використовувати велику низьку вазу. Наповніть її водою і пустіть у плавання кілька запалених свічок (такі маленькі ароматичні свічки продаються в спеціальних металевих підставках). У воду можна покласти бутони квітів. Вони будуть привертати увагу до себе повільним пересуванням по поверхні води і відблисками полум'я в кришталі. Це чарівне видовище. У кімнаті краще всього під час вечері приглушити або вимкнути електричне освітлення.
3
Складіть серветки у вигляді крилець ангела і покладіть на тарілки кожного з гостей. Для цього вам знадобиться квадратна серветка, мішура або червона нитка, фігурка ангела (це може бути і ялинкова іграшка, і вирізаний з листівки ангелок). Додайте серветку так, щоб у вас вийшов трикутник. Тепер відступите від місця згину пару сантиметрів і зберіть частина серветки гармошкою так, щоб вийшли довгі гострі «вушка». З'єднайте їх, а внизу перев'яжіть серветку ниткою, прикріпіть фігурку ангела.
4
Обов'язково, навіть якщо ви не купували ялинку на свята, прикрасьте стіл її гілочками, або гілочками туї, виклавши з неї подобу вінка. Прикрасьте їх ялинковими іграшками та свічками. Якщо у вас немає ялинових гілочок, то прикрасьте стіл тарілкою з кропом і викладеними у вигляді новорічних куль помідорами-чері, оливками і маслинами.
5
апельсин можна надати вигляду святкових ялинкових куль, проткнув їх шкірку і вставивши палички гвоздики, прикрасивши харчовою фольгою.
Різдво Христове. Який же це все-таки теплий, радісний і красиве свято! І відзначити його потрібно по-домашньому затишно і красиво. А як прикрасити різдвяний стіл ? Що повинно бути такого незвичайного і цікавого на ньому? Мистецтву прикраси стіл а на Різдво вже понад півтори тисячі років, і воно ще розвивається, накопичуючи при цьому досвід, рецепти, традиції.
Вам знадобиться
  • Овочі, фрукти, зелень, м'ясо, риба, птиця, борошняні та кондитерські вироби, шампанське, вина, столове срібло, кришталева і порцеляновий посуд, скатертина, серветки, живі та штучні квіти, зубочистки, шпажки, фігурки янголят, декоративні свічки , ялинові гілки, ялинкові прикраси.
Інструкція
1
Щоб не виглядати за святковим стіл ом втомленими і змученими, продумайте заздалегідь палітру і оригінальний дизайн прикрас і страв, і завчасно почніть сервіровку. В першу чергу підберіть скатертину, урочистіше інших виглядає біла з непомітним малюнком, на ній будуть добре виглядати будь-які ваші витребеньки. Якщо ваш святковий стіл має багату дерев'яну стіл ешніцу, можна обійтися і без скатертини, просто постеліть підходящі лляні серветки з оригінальним орнаментом, вийде дуже затишно. Зшийте накидки на стільці або купите готові - драпірування й банти завжди дуже красиві і витончені.
2
У центрі стіл а має бути велике, яскрава пляма. Зберіть з живих соснових або ялинових гілок, шишок і ялинкових іграшок красиву композицію, і ви будете ще сильніше відчувати за стіл ом запах свята. Чи не громадяться занадто високу конструкцію, інакше вона буде загороджувати від вас співрозмовника, що сидить навпроти.
3
Сервіруйте стіл начищеної металевої вазою для фруктів, стравами, відерцем для шампанського - це додасть яскравих відблисків, а в результаті святковості. Стрічки, дощик і ялинкові кулі підберіть в колір посуду. При такій сервіровці різдвяний стіл виглядає дуже багато.
4
Окрема розмова про висвітлення різдвяного стіл а. Звичайно, можна включити торшер, новий світильник та ялинкові гірлянди, але не варто забувати, що Різдво все-таки незвичайний і чарівне свято. Істинну магію можна створити тільки мерехтливим вогнем і запахом воску! Поставте на стіл кілька декоративних свічок в металевих з позолотою свічниках або в керамічних вазочках з візерунками. Велика кількість іскристих вогників, блискучого стіл ового срібла, кришталевих келихів, ялинкових іграшок з відображеними у них свічками створить неповторну атмосферу цього доброго свята! Свічки можуть бути ароматичними або простими, головне - що коливаються язички полум'я, танцюючі в очах ваших близьких.
5
Оригінальні свічки можна зробити і власними руками з підручних засобів. Візьміть великий апельсин або грейпфрут, зріжте нижню частину на одну третину його висоти і витягніть м'якоть. Потім проріжте фігурні отвори з боків і одне сверху.В розетку для варення (підсвічником може служити і будь фужер) помістіть нижню частину імпровізованого ліхтарика, поставте в неї маленьку свічку в стаканчику з фольги. Накрийте верхньою частиною - оригінальний світильник готовий. Запаліть його сірником через декоративне віконце.
6
Існує багато способів прикрасити різдвяний стіл за допомогою різноманітних страв, фруктів і солодощів. Ось приклад: наріжте очищений, без качана, ананас трикутними шматочками, полуницю без плодоніжок навпіл, апельсин поріжте на часточки нечищені. Розкладіть у вазочки для десерту фруктовий йогурт, прикрасьте його нарізаними фруктами і ягодами у вигляді квітів, посипте цукровою пудрою, охолодіть.
Зверніть увагу
Якщо різдвяний стіл накривається для дітей, і на ньому будуть свічки - необхідна присутність в кімнаті дорослих для попередження пожежі.