Як виростити дівочий виноград. дівочий виноград живцями.

Дівочий виноград - красива, швидко зростаюча ліана для вертикального озеленення. Влітку її листя темно-зелені, а восени вони змінюють своє забарвлення на вогненно-червону. Це універсальне рослина. Воно не боїться морозів, добре росте не тільки на сонці, але і в затінених місцях і абсолютно не вимогливо до грунту. Дівочий виноград використовують не тільки для прикраси стін, але і для покриття різних вертикальних конструкцій.
Вам знадобиться
  • Держак рослини і горщик з грунтом для посадки.
Інструкція
1
Зазвичай дівочий виноград розмножують відведеннями або живцюванням. Його можна виростити і з насіння. При цьому необхідно врахувати, що вирощені з насіння рослини починають плодоносити тільки на п'ятий рік, а іноді і ще пізніше.
2
В середині вересня зріжте верхівку лози. Не забувайте, що її товщина повинна бути не менше п'яти міліметрів.
3
Потім разом з черешками видаліть два нижніх листа. Верхівку лози з двома верхніми листочками зріжте таким чином, щоб над третім листом залишився не великий запас. Цей запас має дорівнювати одному сантиметру.
4
Після цього покладіть підготовлений держак в воду і залиште на деякий час.
5
Тепер підготуйте горщик з грунтом. Для цього змішайте в рівних кількостях грунт з піском. Наповніть сумішшю горщик і саджайте держак. Не забудьте його помірно полити.
6
Після посадки поставте горщик в тепле світле місце без прямих сонячних променів. Пам'ятайте, чим вище буде температура, тим швидше з пазухи почне розвиватися Пасинкова втечу. Зазвичай це відбувається через два місяці.
7
Висаджувати виноград у відкритий грунт найкраще ранньою весною. Це необхідно зробити відразу після того, як грунт відтане і зігріється.
8
Глибина посадки не повинна перевищувати двадцяти сантиметрів. При висадці не залишайте саджанці з відкритою кореневою системою на вітрі і сонце. Після посадки гарненько полийте грунт навколо саджанця.
9
Найкраще посадити виноград біля стіни. Вона захищатиме рослину від холодних вітрів, а також відбивати додаткове тепло.
10
Не слід одночасно додавати в грунт мінеральні добрива і вапно. Цим самим ви можете обпекти коріння молодого рослини.
11
Коли саджанець підросте, встановіть біля нього опору. Потім у міру росту втечу обов'язково підв'яжіть до опори шпагатом.
12
Пам'ятайте, що в перший рік життя рослина вимагає ретельного догляду. Тому намагайтеся регулярно видаляти пасинки і бур'яни, а грунт необхідно добре поливати і рихлити.
Корисна порада
Перед посадкою саджанця у відкритий грунт проведіть його загартовування. Це необхідно для того, щоб рослина не загинула після пересадки.