Як знайти сонну артерію. де знаходиться сонна артерія.

Артерії - це судини, по яких кров транспортується від серця по всіх органів і тканин людини. Існує сонна артерія, яку називають так через те, що при натисканні на неї людина може моментально втратити свідомість або навіть померти. Саме з цієї артерії найчастіше вимірюється пульс.
Інструкція
1
Щоб виміряти пульс по сонної артерії розберіться спочатку, де вона знаходиться. Загальна сонна артерія бере початок у вентральній аорті в грудній порожнині. Вона йде від серця до шиї. Її функція - постачання кров'ю мозку, органів зору і більшої частини голови. Звуження її судин або навіть закупорка призводять до порушення кровообігу та інсульту.
2
Сонна артерія ділиться на дві гілки: праву і ліву. Права бере свій початок від плечеголовного стовбура, а ліва - від дуги аорти, тому вона довша на 20-25 см. Біля кадика - верхнього краю щитовидного хряща, сонна артерія розходиться на зовнішню і внутрішню. Зовнішня постачає кров'ю обличчя, а внутрішня проходить по м'язам шиї, входить в череп в області скроні і постачає кров до головного мозку.
3
Зазвичай пульс вимірюють на руці. Але якщо артерія склерозірована чи погано прощупується, тоді пульс вимірюють по сонної артерії на шиї.
4
Для визначення пульсу на сонній артерії укладіть людини в горизонтальне положення або посадіть на стілець і дайте йому облокотиться на спинку. Покладіть середній і вказівний палець однієї руки на щитовидний хрящ - кадик.
5
Обережно перемістіть пальця в бік від кадика. У певному місці ви відчуєте м'яке поглиблення.
6
Почувши биття артерії можете вимірювати пульс. Для цього візьміть годинник з секундною стрілкою або секундомір. Засічіть час і відрахуйте кількість ударів за хвилину. У дорослої здорової людини частота пульсу становить 60-80 ударів на хвилину. Якщо пульс вище - це називається тахікардією, якщо нижче норми - брадикардією. Асистолия - це відсутність пульсу.
7
Точно таким же методом ви можете виміряти і свій пульс.
8
Якщо ви вимірюєте пульс маленькій дитині, то спочатку його треба заспокоїти, потім додати зручну позу, а вже потім приступати до вимірювання. Щоб він при цьому менше крутився і смикався, запропонуйте йому його улюблену іграшку або попросіть когось відволікати його увагу.
9
Будьте обережні, тому що при сильному натисканні рецептори сонної артерії можуть сприйняти сильне дотику як підвищення артеріального тиску і почнуть його знижувати. При цьому серце стане працювати повільніше, і людина може втратити свідомість.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Yy_XNzH15ME