Як написати ієрогліфи. Як навчитися малювати ієрогліфи.

Сьогодні найвідомішими мовами, які використовують ієрогліфіку в якості системи писемності, є китайський і японський. Обидва мають одні і ті ж ієрогліфи , які сталися від давньокитайського піктографічного письма. Поступово каліграфія перетворилася на мистецтво. Навіть китайцям або японцям потрібно кілька років на оволодіння цією майстерністю, а іноземці стикаються з ще більшими труднощами при вивченні та написанні ієрогліфів.
Вам знадобиться
  • зошит в клітку;
  • олівець.
Інструкція
1
Почніть з теорії каліграфії. В першу чергу потрібно з'ясувати структуру знаків і навчитися писати окремі елементи. Ні в якому разі не приступайте відразу до практики, копіюючи ієрогліф як картинку, так як дуже велике значення мають такі дрібниці, як напрям рис і способи їх з'єднання між собою. Спроба перемалювати ієрогліф може привести до повного спотворення або втрати його сенсу.
2
Засвойте структуру ієрогліфа. Він складається з мінімальних складових, чорт. Особливість риси в тому, що при її написанні не потрібно відривати ручку або олівець від паперу. Кількість їх в одному знакові може варіюватися від однієї до двадцяти з гаком. Всього налічується 33 риси (вертикальна, горизонтальна, точка, гак і так далі). Список можна подивитися на цьому сайті http://www.kitaist.info/kalligrafiya/cherty.html.
3
Потренируйтесь писати риси. Для цього візьміть зошит в клітку і пропишіть кілька разів кожну, уміщено її в чотирьох клітинах. Саме так вчаться писати ієрогліфи діти в китайських і японських школах. Слідуйте правилам каліграфії: пишіть зверху вниз і справа наліво, тобто горизонтальні лінії потрібно вести вліво, а вертикальні - вниз.
4
Наступна одиниця ієрогліфа - ключ або графема. На відміну від мінімальних елементів (рис), ключі мають значення. Всього їх існує 214. Як правило, графема в складі ієрогліфа вказує на його приблизний зміст; наприклад, такі знаки, як «купатися», «мити», «пісок», «сльоза» складаються з ключа із значенням «вода». Список графем ви знайдете тут http://www.studychinese.ru/article/50. Спробуйте прописати декілька з них, враховуючи правила письма, зазначені вище. Також стежте, щоб при перетині чорт спочатку йшла горизонтальна, а потім вертикальна; в першу чергу пишіть зовнішні елементи, а потім внутрішні. Розташовуйте знак в чотирьох клітинах, залишаючи невеликі поля по краях.
5
Виберіть ієрогліф, який ви хочете написати, наприклад, «любов». В повному варіанті він складається з 13 чорт, в скороченому - з 10. Якщо ваша мета - слово на китайському, вибирайте спрощений, в японському ж досі використовуються тільки традиційні знаки. Розділіть ієрогліф на ключі і риси, порахуйте їх кількість, потренируйтесь писати їх. Так, в складі знака «любов» є три йдуть зверху вниз графеми: «кришка», «серце» і «йти» (таке поєднання ключів склалося історично). Спочатку потренуйтеся писати окремо ключі і верхню складову частину з чотирьох чорт.
6
Напишіть ієрогліф, вмістивши все графеми в чотирьох клітинах. В даному випадку знак витягнуть вертикально, тому потрібно приділяти особливу увагу тому, щоб він не виходив за межі зверху і знизу і виглядав гармонійно. Не переживайте, якщо він виявиться кострубатим: з першого разу складно написати красиво. Потренуйтеся ще, робіть впевнені рухи, відриваючи руку тільки тоді, коли одна риса повністю закінчена.
Зверніть увагу
Китайські і японські ієрогліфи однакові, мають одні й ті самі риси, ключі та правила каліграфії. Але в Китаї була проведена реформа писемності, і деякі знаки були спрощені (вони можуть бути незрозумілі японцям). Традиційні варіанти відомі представникам обох націй.