Як перемогти агресію.

Людина агресивна за природою. В нормі агресія повинна проявлятися тільки при загрозі життя і вторгненні чужака в ваш особистий простір. Якщо спалаху гніву у вас трапляються набагато частіше, то з цим потрібно боротися. Як перемогти агресію ?
Інструкція
1
Перевірте свою ендокринну систему. Гормональні неполадки можуть викликати безпричинну і невмотивовану агресію . Якщо у вас з'явилися підозри, що причиною гніву є збій в гормональному балансі - здайте аналізи і проконсультуйтеся з фахівцем.
2
Відійдіть від об'єкта, що викликає агресію . Уявіть собі ситуацію, що вас хтось розлютив. Адреналін виплеснувся і кров закипіла. У такому випадку потрібно взяти себе в руки і піти подалі від об'єкта, що викликав таку реакцію.
3
Працюйте над собою. Проаналізуйте, в яких ситуаціях ви починаєте проявляти агресію , простежте свою реакцію і постарайтеся зрозуміти причину роздратування. Подумки відокремте своє «Я» від «Я» агресивного двійника. Вольовим зусиллям постарайтеся не давати йому брати над собою верх.
4
У боротьбі з агресією застосовуйте елементи аутотренінгу. Відчувши, що починаєте закипати, порахуйте до 10. При цьому дихайте глибоко і спостерігайте за вдих і видих. Цей прийом допомагає заспокоїтися.
5
Налаштуйте себе на спокійне, добродушне ставлення до подій. Для цього потрібно тренуватися. Допоможуть вам методи релаксації. Для розслаблення сядьте прямо і закрийте очі. Дихайте глибоко. Уявіть, що потік чистого повітря струмує по вашому тілу, поступово проникаючи всередину. Цей потік знімає роздратування, розслабляє і заспокоює, а ваша агресія виходить через ступні і витікає. Повторюйте цю вправу, поки у вас не почне виходити. Образи, які ви будете використовувати для розслаблення, можна змінювати. Можливо, на вас краще подіє сонячне світло, гірський джерело або морська вода. Вправа будуйте за аналогією з описаним.
Корисна порада
Якщо спалах агресії все ж відбулася, перенесіть її на неживий предмет. Стримувати гнів у собі не можна - це згубно впливає на вашу нервову систему. Розбийте тарілку, побийте боксерську грушу, зламайте кілька олівців. Ці дії допоможуть вам виплеснути агресію, і ви зможете повернутися до перерваної розмови.