Як бути цікавою і розумною.

Величезний потік інформації, який щодня обрушується зі всіляких ЗМІ, далеко не завжди виявляється корисним для розвитку інтелекту. Щоб стати цікавою і розумною, слід змінити підхід до отримання та обробки знань. Досить замінити телешоу, розважальні сайти на якісну літературу і пізнавальні програми, щоб особистий план саморозвитку почав приносити результати.
Вам знадобиться
  • - література;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Складіть план саморозвитку, завдяки якому ви зможете істотно підвищити свій інтелект і дізнатися багато нового. Визначте список літератури, з якою вам належить ознайомитися. Виділіть ті області науки і культури, в яких ви відчуваєте найбільш явні прогалини в знаннях.
2
Візьміть за правило читати книги, оскільки саме хороша література розвиває інтелект найбільш повно. Завдяки систематичного читання книг ви не тільки розширите свій кругозір, а й будете більш грамотно писати й говорити, навчитеся аналізувати і міркувати, придбаєте звичку до постійної обробці інформації. Читайте завжди дві книги паралельно. Одна з них - художня, інша - пізнавальна або навчальна. Почніть з прочитання з найяскравіших шедеврів світової класики. Якщо ви читали вкрай рідко, не беріться за складних авторів, таких як Ф.М. Достоєвський, Ф. Кафка, Дж. Джойс, А. Камю. Віддайте перевагу більш захоплюючим, але аж ніяк не менш значущим творам Е.М. Ремарка, А.П, Чехова, Дж. Остен, О. Уайльда. Що стосується пізнавальної літератури, зробіть для себе підбірку книг в тій тематиці, яка найбільш корисна вам, наприклад, психологія чи маркетинг. Приділяйте обучающему читання 15 хвилин в день під час обідньої перерви, і постепнно ви отримаєте непогані знання в цій області.
3
Освіжите в пам'яті шкільні знання. Незнання елементарних речей навряд чи позначиться позитивно на вашому інтелекті. Перегорніть підручники або дитячі енциклопедії, згадайте історію, географію, фізику. При цьому зовсім необов'язково запам'ятовувати складні формули або заучувати роки життя відомих особистостей: досить загальних знань у кожній з областей.
4
Постарайтеся бути в курсі всього, що відбувається навколо. Підпишіться на хорошу новинну стрічку і щоранку прочитуйте інформацію про основні події в світі. Приділяйте увагу не тільки політиці та економіці, а й культурі. Будьте в курсі основних процесів, які відбуваються у вашій країні. Навіть якщо вас не цікавить політика, розуміння ситуації завжди допоможе приймати глобальні рішення, що стосуються власного життя. Слідкуйте за найбільш обговорюваними новинками у сфері кіно, мистецтва, літератури.
5
Навчіться не просто сприймати інформацію, а міркувати й аналізувати. Лише в цьому випадку ви зможете стати по-справжньому цікавою людиною. Власну думку з найбільш актуальних питань, активна позиція, уміння робити висновки та приймати рішення: всього цього ви поступово навчитеся, почавши з малого.
Корисна порада
Намагайтеся більше спілкуватися з цікавими та освіченими людьми, обговорювати з ними актуальні проблеми та розширювати коло знайомств.