Як послухати серцебиття плоду.

Для оцінки серцебиття плода широко використовуються різні методи. Наприклад, електрокардіографія, фонокардіографія, антенатальная кардиотокография і, звичайно, аускультація, прослуховування лікарем-гінекологом на кушетці.
Інструкція
1
Зверніться до лікаря-гінеколога, залежно від терміну вагітності, він призначить метод прослуховування серцебиття плода і проведе оцінку результатів отриманого дослідження. Фоноелектрокардіографія плода це графічна запис електрокардіограми та фонокардіограмми, що реєструє звукові явища. Цей метод дуже точний, дозволяє визначити частоту і ритм серцевих скорочень, дати характеристику окремих серцевих тонів, виявити шуми, провести фазовий аналіз серцевої діяльності, що відбиває функцію міокарда.
2
Лягайте на кушетку і поверніться на бік. Подібна поза необхідна, щоб уникнути тиску на нижню порожнисту вену. Мікрофон зафіксують на животі в місці найкращого вислуховування серцебиття плода . Один електрод встановлюють в місці проекції дна матки на передню черевну стінку, інший - на праве стегно. Для отримання достатньої інформації про стан плода ЕКГ і ФКГ треба робити протягом 3-4 хвилин.
3
Попросіть лікаря призначити електрокардіографію, якщо термін вагітності перевищує 15 тижнів. Використовується два варіанти методики. Перший полягає в тому, що електрод вводять в матку, між стінкою органа і спинкою плода , це прямий метод. Непрямий, абдомінальний, передбачає розташування електродів на черевній стінці вагітної. Частіше використовується другий спосіб. З його допомогою не складно визначити ЧСС, ритм серцевих скорочень. Розшифровка виробляється лікарем-гінекологом. У здорових жінок при фізіологічно нормально протікає вагітності реєструється 120-140 серцевих скорочень плода в одну хвилину.
4
Пройдіть процедуру під назвою кардиотокография. Це синхронний запис серцебиття плода і маткових скорочень, яка дозволяє об'єктивно оцінити характер серцевої діяльності плода і активність матки у матері. У пологах можлива пряма запис КТГ з використанням електрода у вигляді спіралі або дужки, які фіксують до доступної частини плода за допомогою інструменту після розтину плодового міхура.
5
Ляжте на кушетку на бік, запис проводиться протягом 40-60 хвилин, якщо термін вагітності перевищує 32 тижнів. У пологах запис проводять на початку, середині і наприкінці першого періоду і протягом усього другого. Розшифровка результатів проводиться фахівцем. Цей метод дозволяє виявити брадикардію або тахікардію плода , тобто зменшення або збільшення серцевих скорочень, що може свідчити про порушення гомеостазу плода або гіпоксії, кисневого голодування.
6
Проведіть оцінку серцевої діяльності за допомогою різних проб. Так, термічна проба полягає у визначенні ЧСС після впливу холоду або тепла на шкіру вагітної. Можна спробувати перед прослуховуванням серцебиття походити протягом 10-15 хвилин. Проба з фізичним навантаженням дозволяє виявити ранні ознаки порушення серцевої діяльності.
7
Можете звернутися до фахівця, який проводить УЗД. За допомогою спеціального датчика, поміщеного на шкіру живота, чітко фіксується ЧСС плода і ведеться запис серцевого ритму. Подібний спосіб використовується в медицині вже з 3 тижня вагітності і дозволяє встановити життєздатність ембріона на ранніх стадіях розвитку.