Як навчитися розгадувати японські кросворди.

У японських кросвордах зашифровані не слова, а різні зображення. Щоб вирішити таку головоломку, розвиваючу ерудицію та логічне мислення, необхідно відновити картинку по числах, зашифрованим в сітці кросворду. Трохи практики - і на чистому полі будуть швидко вимальовуватися цілі картини.
Інструкція
1
Зверніть увагу на ігрове поле. Картинка буде вимальовуватися на порожніх білих клітинах. Для того, щоб вам було зручно підраховувати їх кількість, сітка розділена на однакові квадрати. Значення в рядках, що знаходяться в стовпці зліва вказують на те, скільки клітин має бути закрашено в певній рядку. Кілька цифр будуть означати, що в цьому рядку необхідно зафарбувати кілька груп клітин, інтервал між якими повинен являти собою як мінімум одну порожню клітину. Цифри, розташовані у верхній шапці кросворду відповідають за стовпці ігрового поля.
2
Знайдіть у таблиці нуль або цифру, рівну загальній кількості клітин в рядку або стовпці. Нуль означатиме, що в цьому рядку або стовпці немає клітин, які потрібно зафарбувати. У цьому випадку сміливо ставте хрестики у всіх клітинах. Якщо ви бачите цифру, збігається із загальною кількістю клітин, це вказує на те, що ви можете зафарбувати повністю весь рядок або стовпець. Починайте розгадувати кросворд з найбільших значень, методом підбору визначаючи, скільки клітин буде зафарбовано при будь-якому розкладі. Наприклад, у рядку з 10 клітин необхідно зафарбувати 8 клітин. Відрахуйте 8 клітин з обох сторін і зафарбуйте ті з них, які наклалися один на одного. У рядку, де вказані значення 4 і 5, відповідь також легко визначити. Відрахуйте 4 клітки зліва і зафарбуйте останню. Ті ж маніпуляції виконайте з правого боку. Оскільки, в ряду повинна бути одна порожня клітка, її розташування в даному прикладі не викликає сумнівів: відразу можна відзначити клітку, розташовану між двома зафарбованими, а решта заштрихувати.
3
Розгадати крайні рядки і стовпці кросворду, щоб мати орієнтири для відліку значень в рядках і стовпцях, що беруть початок або закінчуються в уже розгадані лініях. Кожну закрашеної групу клітин з обох кінців виділяйте символом, що позначає порожню клітину. Цифру, що відповідає цій групі, після розгадування закреслюйте в таблиці. Користуйтеся олівцем, щоб легко стерти зайві або неправильно зафарбовані клітини. В якості тренування розгадайте самий найпростіший приклад, який пропонується новачкам.