Що таке заповідник.

На території Росії розташовується величезна кількість заповідників , але, на жаль, багато хто не знає поняття цього слова і навіть не здогадуються про їх справжнє призначення. Що ж таке заповідник насправді і для чого він потрібен?
Інструкція
1
Заповідник - це конкретна ділянка землі або води, що знаходиться під охороною держави. Крім цього, це може бути невеликий науково-дослідний центр, за яким закріплюються певні простору на території. Порушувати природне спокій в заповідних зонах категорично заборонено і переслідується усією строгістю закону. Тих, хто все-таки зважиться на порушення - чекає штраф в пристойних розмірах.
2
До заповідникам так само можна віднести й інші різновиди охоронюваних територій: це заказники та національні парки.
3
Заказник - природний комплекс, в якому під захистом перебувають лише окремо взяті території: наприклад, рослини, тварини або інші особливо цінні та історично важливі об'єкти. На території заказника дозволені різні дії, не тягнуть за собою заподіяння шкоди охоронюваним об'єктам.
4
Національні парки - території парків, на яких дозволено з'являтися, проводити час і відпочивати туристам, тут так ретельно не відслідковуються дії людей. Але, не дивлячись на це, тут постійно підтримується чистота, спокій, турбота про знаходяться в парку тварин і рослини.
5
Всі різновиди заповідників переслідують одну мету - збереження даних природою ресурсів, унікальних тварин і рослин.
6
Перевага таких охоронюваних територій дуже велике. Всі рослини живуть у сприятливих для них умовах, про тварин постійно піклуються, а природу не знищують відпочиваючі люди, які звикли залишати після себе купи немає перегниває сміття.
7
У зв'язку з браком інформації туристи запросто зривають рослини, занесені до Червоної Книги, браконьєри вбивають рідкісних тварин через великих грошей. Так зникли з лиця Землі і вже ніколи не відновляться бик тур, мандрівний голуб, дикий кінь тарпан. Кожен погодиться, що це дуже сумно. Можливо, багато в чому це результат поганої охорони єгерів, доглядачів заповідників і заказників, а може через недостатнє покарання з боку держави за скоєне варварство.
8
У кожному разі, заповідники надають величезну допомогу для маленьких і великих, хворих і здорових, красивих і не дуже звірів і рослин, які самі себе захистити не зможуть. А також дозволяють боротися з браконьєрством і зберегти рідкісні види представників рослинного і тваринного світу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bP-HlhakgPo