Що таке веселка.

Радуга - привабливий природний феномен. Багато милуються їй, але не всі знають, що вона собою являє з фізичної точки зору. Насправді, веселка - атмосферний оптичне явище.
Інструкція
1
Райдугу можна побачити тільки при наявності відповідних умов. По-перше, повинен йти дощ і одночасно світити сонце. По-друге, спостерігач повинен стояти спиною до сонця і бачити дощ перед собою. Ви зможете побачити веселку, якщо сонце знаходиться не високо в небі, а приблизно на рівні очей, як і центр веселки. Саме тому її спостерігають найчастіше вранці або ввечері. Буває це і після дощу, коли повітря наповнене вологою.
2
По суті веселка - візуальний ефект, розкладання сонячного променя на «спектр» внаслідок його попадання на краплі дощу («призму»). Сонячний промінь спочатку білого світла, а білий світ включає в себе всі кольори веселки. Коли він проходить через призму (в даному випадку дощові краплі), він заломлюється і розпадається на кілька кольорів. У підсумку білий пучок світла постає перед очима спостерігача червоним, помаранчевим, жовтим, зеленим, блакитним, синім і фіолетовим. Між сімома основними кольорами є проміжні відтінки, які людському оку здалеку зазвичай непомітні.
3
Всі ці кольори паралельні один одному і разом виглядають як дуга. Людина могла б бачити веселку у вигляді кола, якби не земна поверхня в поле зору. Так з висоти (з літака або гори) веселку можна побачити цілком - як окружність.
4
Райдуги бувають первинні (більш яскраві) і вторинні (більш бліді). У первинній веселці світло відбивається у краплі один раз, червоний колір в ній знаходиться зовні дуги. У вторинній веселці світло в краплині відбивається два рази і червоний колір знаходиться всередині дуги, а фіолетовий - зовні.
5
Існує також туманна веселка, що виникає під час туману. Вона зазвичай не кольорова, а скоріше біла, оскільки крапельки туману, що виступають як призми, дуже дрібні. Іноді бліду веселку можна побачити при місяці під час дощу. При цьому має бути темне небо, а місяць повинна бути низько в небі.
Радуга - це атмосферне явище. Вона з'являється в небі до або після дощику, її можна побачити біля водоспаду або над бризками у фонтана. Виглядає вона по-різному - буває дугою, іноді у вигляді кола або бризок. Щоб після дощу з'явилася веселка, необхідне сонячне світло.
Уявіть собі, що веселка - це один сонячний промінь. Зазвичай сонячні промені невидимі, так як розсіюються повітрям. Денний сонячне світло часто називається білим. Насправді, відчуття білого світла викликано шляхом змішування таких кольорів, як червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий. Це поєднання кольорів називається сонячним спектром, їх сукупність і дає білий колір. Зелене листя, блакитне небо, яскраві фарби природи - це все заломлення сонячних променів, які проходячи через тонкий шар атмосфери відображають складові частини білого цвета.Понятіе про спектральний склад білого кольору ввів Ісаак Ньютон. Він провів досвід, коли промінь від джерела світла був пропущений через вузьку щілину, за якої поміщена лінза. З неї пучок світла перенаправлявся на призму, де переломлювався і розпадався на составляющіе.Вспомніте, що призма - це багатогранник з основою, сторони якого утворюють об'ємну фігуру. Крапля води - це справжня призма. Потрапляючи крізь неї, промінь сонця заломлюється і перетворюється на веселку. Розщеплюється сонячне світло по-різному, бо кожна хвиля спектра має свою довжину. Відмінною особливістю є і те, що два поруч стоять спостерігача побачать кожен свою веселку. Ефект станеться через те, що краплі не можуть бути однаковими, а розташування кольорів, їх яскравість, ширина дуг веселки безпосередньо залежать від розміру і форми капель.Еслі ви хочете побачити веселку у всій красі, необхідно, щоб сонце світило вам в спину. Радуга буде яскравіше і більш насиченою, якщо світло переломлюється через великі краплі, якщо вони дрібні, дуги будуть ширше, але їх колір менш яскравим. Буває так, що при падінні краплі дощу стають сплющеними, в цьому випадку радіус веселки буде маленьким. Якщо краплі при падінні витягнуться, то, веселка буде високою, але її кольору бліді.