Що таке мікроскоп.

Мікроскоп - це обладнання, основним призначенням якого є отримання збільшених зображень, які неможливо розглянути неозброєним оком. Назва приладу походить від грецьких слів, які переводяться як «маленький» і «дивлюся».
Інструкція
1
Перші згадки про мікроскопах датуються 1950 роком. Він був розроблений в Голландії в місті Мидделбург. Природно, перші мікроскопи були оптичними і не дозволяли досягти високого ступеня збільшення зображення. Мікроскоп ия - це загальна назва технологій, що дозволяють виготовляти і застосовувати мікроскопи.
2
Основною характеристикою мікроскопа є його роздільна здатність. Вона описує можливість цього пристрій показувати якісне зображення двох точок об'єкта, які розташовані досить близько. В основному, роздільна здатність залежить від довжини хвилі випромінювання, використовуваного в мікроскопії.
3
Розділяють п'ять основних видів мікроскопів: оптичні, електронні, скануючі зондові, рентгенівські і диференціальні інтерференционно-контрастні. Даний принцип заснований на різниці дозвільних здібностей описаних типів. Найменше збільшення можна отримати за допомогою оптичного мікроскопа. Зразкове мінімальна відстань між сусідніми точками становить 0,2 мкм.
4
Створення електронного мікроскопа стало справжнім проривом в галузі вивчення дрібних об'єктів. Дані прилади дозволяють вивчати частинки, відстань між якими сягає 0.1 нм. Ще одним плюсом таких мікроскопів є легке конвертування показань приладу в доступне для людського ока зображення. Варто відзначити, що електронний мікроскоп - це досить громіздке і складне спорудження, що не дозволяє використовувати цей прилад у багатьох ситуаціях.
5
Показники роздільної здатності рентгенівських мікроскопів знаходиться між показниками електронних і оптичних приладів. Принцип їх роботи полягає в використанні рентгенівського випромінювання для оцінки стану об'єктів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2CjnKhXu4ig