Що таке темперамент.

Темперамент - це вроджені індивідуальні властивості людини, що визначають його реакцію на подразники навколишнього середовища. Особливості фізіології та психології особистості впливають на швидкість, врівноваженість і силу реакції, що тягне за собою певні психічні прояви: темп мовлення, міміку, манеру спілкування, рухливість. Психолог Айзенк виділив чотири типи, запропонувавши спеціальні тести на виявлення інтроверсії або екстраверсії і стабільності психіки.
Інструкція
1
Темперамент людини - це психофізіологічна особливість, тобто його формування складається на основі психіки і фізіології людини. Він дається від природи, відображає спадковість і проявляється ще в дитинстві. Можна поспостерігати за новонародженими дітьми, щоб помітити різні реакції на подразники: одні часто плачуть, швидко лякаються, інші майже завжди поводяться спокійно.
2
Доведено, що темперамент не можна змінити. Дослідження показали, що всі люди здатні відчувати один і той же набір емоцій і однаково переживати їх. Але під впливом різних процесів збудження і гальмування, що протікають в корі головного мозку, люди по-різному їх висловлюють і переживають: хтось буде бурхливо проявляти радість або гнів, хтось виглядає абсолютно врівноваженим навіть у важких ситуаціях. Зовнішні емоції - не єдиний ознака, психічні властивості особистості також впливають на такі характеристики, як товариськість, витривалість, схильність до зміни вражень, здатність витримувати стресові ситуації.
3
Айзенк відкрив дві головні ознаки темпераменту: стабільність і екстраверсію/интраверсию. Перший визначає емоційну стійкість, другий - товариськість людини. На підставі цих властивостей вчений виділив чотири типи: сангвінік (екстраверт, стабільний), флегаматік (інтроверт, стабільний), меланхолік (інтроверт, нестабільний), холерик (екстраверт, нестабільний).
4
Найчастіше риси першого, сангвинистического типу, здаються більш привабливими, але не можна сказати, що один темперамент краще іншого. Кожен з них володіє певними перевагами і недоліками. Крім того, потрібно пам'ятати, що темперамент визначає не характер людини, а складність у вихованні тих чи інших рис. Тому, незважаючи на неможливість переробити психічні особливості людини, можна навчитися контролювати емоції, спілкуватися з іншими людьми і розвивати свої слабкі сторони.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-w1EUah6H-k