Як залити фундамент під гараж. Як закласти фундамент гаража відео.

Зазвичай фундамент для гаража закладається тільки по периметру стін, так як при його будівництві не потрібно зведення складних і важких конструкцій. Таку роботу цілком під силу провести самостійно. Для її проведення не потрібна спеціальна техніка, а обсяг земляних робіт для стрічкового фундамент а відносно невеликий.
Вам знадобиться
  • - опори для опалубки;
  • - дошки для опалубки;
  • - арматура;
  • - цементний розчин;
  • - інструменти для копки траншеї;
  • - дерев'яна розтяжка;
  • - гідроуровень.
Інструкція
1
Виходячи з плану гаража, зробіть розмітку майданчика під фундамент . Вбийте перший кілок в землю так, щоб він виступав із землі на 50 см. За допомогою рулетки відміряйте від кілочка необхідну відстань і вбийте другий. Натягніть між ними шнур. Під прямими кутами до шнура зробіть розмітку двох сторін фундамент а і вбийте ще два кілочка. З'єднайте їх шнуром.
2
Уздовж шнура прокопати траншею шириною 70-80 см. Глибина залежить від стану ґрунту і повинна бути вказана в проекті. На дно траншеї насипте шар щебеню - 10 см і ретельно утрамбуйте. Потім насипте шар піску в 5 см і ще раз утрамбуйте.
3
Через кожні 40 см поставте опори для опалубки. З'єднайте опори дошками, які повинні щільно підходити один до одного. Опалубка робиться по обидві сторони траншеї.
4
Приступайте до монтажу арматури. Використовуйте металеві прути діаметром 8-10 мм. Поруч з траншеєю укладіть два шматки арматури рівних по довжині стороні фундамент а. Відстань між прутами має бути менше на 10 см, ніж відстань між щитами опалубки.
5
Між прутами укладіть поперечні перемички через кожні 50 см. З'єднайте їх спеціальної дротом або зварюванням. Прикріпіть вертикальні відрізки арматури в місцях з'єднання з поперечиною. Зверху прикріпіть ще два довгих шматка арматури з поперечиною. Всі з'єднання повинні бути під прямими кутами.
6
Опустіть конструкцію в траншею. Зберіть аналогічним чином ще три армирующих елемента і опустіть їх в траншею. З'єднайте всі частини конструкції між собою.
7
Відзначте на дошках опалубки висоту заливки фундамент а. Перенесіть мітки за допомогою гідрорівня на всі сторони опалубки. Забийте по мітках цвяхи. Натягніть між ними по діагоналі нитку.
8
Залийте перший шар розчину, який трохи покриє піщану подушку. Дайте шару підсохнути протягом двох годин. Після цього продовжуйте заливку фундамент а. Розчин заливайте рівномірно до рівня, зазначеного нитками. Розтягуйте розчин спеціальної дерев'яної розтяжкою.
Корисна порада
Для заливки фундаменту під гараж рекомендується використовувати цемент марки М300, М400.