Як вибрати дебетову карту. Як оформити дебетові карту віза.

Банківська дебетова карта є зручним сучасним засобом безготівкових розрахунків. Дебетові картки пропонуються безліччю банків на самих різних умовах, тому перед тим, хто вирішив піти в ногу з часом, постає непростий вибір такої карти.
Інструкція
1
На відміну від кредитної картки, власник дебетової може розпоряджатися тільки тією сумою, що є на його рахунку. Це зручно, так як немає небезпеки потрапити в боргову залежність від банку. На дебетові картки перераховують зарплати і пенсії, власник картки може зняти потрібну йому суму готівкою в будь-якому банкоматі.
2
Вибір дебетової картки починається з визначення платіжної системи. Найбільшого поширення у світі отримали дві - Visa і Master Card. Маючи карти цих систем, ви зможете користуватися ними практично в будь-якій країні світу. Visa і Master Card однаково надійні, тому сміливо вибирайте карту будь-який з цих платіжних систем.
3
Визначившись з платіжною системою, виберіть вид картки, який ви бажаєте отримати. Для Visa це, в порядку зростання можливостей і престижу, Visa Electron, Visa Classic, Visa Gold і Visa Platinum. Для MasterCard: Unembossed, Maestro, Standard, Gold, Platinum. Врахуйте, що разом зі збільшенням можливостей зростає і вартість обслуговування карти, вона може становити від 100 рублів до декількох тисяч рублів на рік.
4
Перед вибором типу карти визначитеся з тим, навіщо вона вам потрібна. Якщо тільки для того, щоб знімати готівку в банкоматах і оплачувати покупки в магазинах і через інтернет, вам цілком вистачить карти Visa Electron, MasterCard Unembossed або Maestro. Ці типи карт є найбільш поширеними через низьку вартість обслуговування - близько 300 рублів на рік. Слід врахувати, що ці типи карт є і найменш захищеними від підробок - не мають поля для підпису, голограми тощо.
5
Якщо вас турбують питання престижу, заводите карту не нижче рівня Visa Classic і MasterCard Standard. Вартість обслуговування такої карти складе приблизно 700 рублів на рік. Дорогі карти дають додаткові можливості - наприклад, бонуси в деяких магазинах, при покупці квитків в авіакомпаніях і т.д. Конкретний список додаткових послуг ви можете дізнатися, познайомившись з описом карти на сайті випускового її банку.
6
Набагато важливіше, ніж тип карти, є вибір обслуговуючого її банку. Будьте обережні - чим більш вигідні умови пропонує банк, тим менш надійний він може бути. Тому краще всього вибрати банки, перевірені часом. Наприклад, Ощадбанк, що пропонує будь-які види дебетових карт.
7
При виборі банку враховуйте і доступність для вас його банкоматів: в тому випадку, якщо ви будете знімати гроші через «чужий» банкомат, з вас за це візьмуть підвищені відсотки. Зняття коштів через банкомат свого банку зазвичай здійснюється безкоштовно або має мінімальний відсоток.
8
При отриманні картки обов'язково підключіть послугу «Мобільний банк» або її аналог, існуючу практично у всіх банків. Після її підключення на ваш мобільний телефон буде приходити інформація про всі скоєних по карті прибуткових і видаткових операціях. Це зручно, так як у випадку шахрайських дій з вашою карткою ви тут же про них дізнаєтеся і можете негайно її заблокувати.
9
Яку б карту ви не вибрали, при користуванні нею завжди дотримуйтесь правил безпеки. Нікому і ні за яких обставин не повідомляйте pin-код вашої картки, не записуйте його на самій карті. При покупках в інтернеті уникайте сумнівних сайтів - часом їх створюють лише для того, щоб дізнатися вводяться вами дані карти: ім'я власника, номер картки, дату закінчення дії та код безпеки. Отримавши ці дані, шахраї зможуть використовувати вашу карту для покупок в інтернеті.
10
Якщо на вашій карті знаходиться значна сума, заведіть для покупок в інтернеті іншу, з невеликим балансом, або використовуйте так звані віртуальні картки. При знятті грошей в банкоматі стежте, щоб ніхто через вашу спини не підгледів вводиться pin-код. Уважно дивіться, чи немає на приймальному пристрої і клавіатурі банкомату будь-яких накладок - шахраї використовують їх для зчитування даних вашої картки. Якщо зовнішній вигляд банкомату викликає хоч якісь підозри, скористайтеся іншим.