Як намалювати личаки.

Картини-стилізації сьогодні знову в моді. Майстри копіюють стиль живопису минулих років, манеру передавати колір і об'єм, властиву композиційну структурність і, звичайно, сюжет. Так, урбаністи пишуть становлення індустріальної епохи, а сільські художники (пам'ятаєте, було таке течія) - уклад і розміреність сільського життя царської Росії. А куди вже на селі без постолів.
Інструкція
1
Незалежно від того, чи маєте ви намір створити сюжетне полотно або будете писати натюрморт, постоли , як і інші окремі елементи, потрібно буде промальовувати ескізом. Почніть з олівцеві нариси.
2
Задайте діагональ і позначте пропорції личаків. По центру аркуша легкими штрихами позначте два суміщених овалу зі зміщенням в лівий нижній кут.
3
Розділіть довжину овалів на дві частини (можна подумки, але краще поставити штрихи-замітки):? загальної довжини - це ніс взуття,? - Це задник.
4
Розділіть ширину овалів на дві рівні частини, нижня з яких згодом стане підошвою і стінкою личаків, а верхня - носової плетінкою і виїмкою для ноги.
5
Почніть промальовувати постоли з ближнього до вас овалу (він повинен бути трохи більше того, що знаходиться за ним). Простіше всього відразу почати з характерного Лаптєв плетіння: просто намалюйте ряд косих паралельних ліній з кроком близько 2-3 см (якщо працюєте на аркуші формату А4), а потім приблизно під тим же кутом ще лінії, але вже в протилежному напрямку. Цей прийом художники називають «фальш-старт», він використовується для того, щоб новачок одразу ж отримав подання про те, що він малює, адже образ і форма лаптя відразу «ляжуть» на лист, підказуючи, що потрібно робити далі.
6
Починайте малювати плетіння від п'яти, не забувайте зігнути лінії при переході на ніс, інакше ви позбавите взуття обсягу.
7
Внутрішню частину лаптя можна не промальовувати, просто заштрихуйте. Приступайте до другого. Однак малювати плетіння з п'яти вже не вийде, адже за задумом передній лапоть трохи закриває собою задній. Малюйте одразу з носа, заводячи лінії на стінку взуття.
8
Зверніть увагу, що постоли - не витвір скорняжного мистецтва, а груба взуття з деревного лика, а тому ніс у них завжди тупий, але з одним або двома гострими кутами, для достовірності на яких можна намалювати рваний або потертий лик.
9
Визначте джерело світла на вашому малюнку і відповідно до нього накидайте світлотіні. Позначте тінь на площині. Ескіз готовий.