Як визначити справжність бурштину. Як перевірити бурштин на справжність.

Скам'яніла десятки мільйонів років тому деревна смола подарувала людям «сонячний камінь» - бурштин. Він дуже красивий і має цілющі властивості, тому попит на вироби з бурштину завжди був високий. Одна з серйозних проблем янтарного ринку - численні підробки зі скла, пластмаси, синтетичних смол, а також імітації з амброіда, копала і каурі. Визначити справжність бурштину з абсолютною точністю можна тільки в лабораторних умовах. Однак є й декілька простих способів, доступних кожному.
Інструкція
1
Зовнішній відВнімательно огляньте виріб. Відрізнити бурштин можна по багатою грі відтінків і неповторному малюнку. Надто однорідний колір, наявність великої кількості повітряних бульбашок і «лінз» говорить про те, що перед вами імітація. Усередині пресованого бурштину (амброіда) звичайно добре помітні структури течії і витягнуті в одному напрямку бульбашки повітря. В природному бурштині вони повинні мати правильну сферичну форму.
2
ЕлектрізаціяПотріте виріб з бурштину про вовняну тканину або хутро. Воно повинно наелектризований і почати притягати до себе легкі предмети: нитки, шматочки паперу і т.п. Правда, деякі види пластмас також електризуються, але у них цей ефект виявляється слабше. Якщо ж електризація відсутня повністю, вам пропонують явну підробку.
3
ПлотностьПогрузіте зразок в концентрований соляний розчин (8 - 10 чайних ложок на стакан води). У бурштину дуже низька щільність (в середньому 1.05 - 1.12 г/см3). У пластмас, синтетичних смол, а тим більше скла вона набагато вища. Тому справжній бурштин спливе на поверхню, а підробки бурштину потонуть. Правда, якщо виріб укладено в металеву оправу, скористатися цим способом буде скрутно.
4
ЗапахПоднесіте до поверхні каменя запалений сірник. Природний бурштин почне видавати характерний запах каніфолі, пластмасові підробки - неприємний хімічний запах.
5
ХрупкостьЯнтарь є дуже крихким матеріалом. Спробуйте пошкребти поверхню виробу гострим ножем. Якщо при цьому утворюється стружка, перед вами синтетичний полімер. Справжній бурштин буде кришитися.
6
ЛюмінесценціяВряд Чи продавець буде в захваті від ваших спроб підпалити або подряпати виріб. Але якщо на касі є апарат для перевірки дійсності грошових купюр, попросіть просвітити камінь ультрафіолетом. Бурштин почне люминесцировать - давати світло переважно блакитних відтінків. Більшість пластмас в ультрафіолетових променях не світиться, копав стає білим.
7
КОПАЛИН і каурі «Молоді» копалини копалового смоли і сучасні копалень, одержувані з смоли сосни-каурі, набагато м'якше бурштину . Натисніть на виріб твердим предметом. Якщо на ньому залишиться слід, перед вами копав. Копалового смоли не електризується тертям, при нагріванні видають неприємний лікарський запах. На відміну від природного бурштину , вони розчиняються в ефірі. Капніть ефіром на поверхню копалового зразка: вона стане липкою, а потім помутніє.