Як зробити віяло.

Розкрити віяло і одночасно нахилити голову, торкнутися закритим віялом руки співрозмовника, розкрити його наполовину - це кілька цитат з «мови віял», який був зрозумілий в ті часи, коли віяло був у кожної дами. Можливо, ці жести вже не значимі в нашому житті, але використовувати аксесуар раніше приємно будь дамі. Не обов'язково розшукувати його в магазинах, цілком можна обійтися своїми вміннями та уявою.
Вам знадобиться
  • Тканина/папір, дерев'яні пластини, клей, штифт
Інструкція
1
Підготуйте пластини для верстата - жорсткої частини віяла. Використовуйте легке міцне дерево. В крайньому випадку можна взяти дерев'яні учнівські лінійки. Ширина крайніх пластинок (оправи) повинна становити 3 см, основних - 1,5 - 2 см. Висота і кількість їх залежить від передбачуваного розміру віяла. Зазвичай використовують 15-20 пластін.Еслі необхідно, обробіть основу наждачним папером, покрийте лаком. Можна розписати пластини акриловою фарбою, особливо це стосується тих, які будуть зовні складеного віяла.
2
Складіть пластини стопкою, відступите від нижнього краю 5 см і виконайте отвори. Їх діаметр дорівнює діаметру штифта, яким ви будете скріплювати пластини. Закріплюючи конструкцію, затягуйте штифт досить міцно, але так, щоб віяло вільно розкривався.
3
Розкладіть віяло так, щоб пластини оправи складали 180 градусів. Покладіть його на кальку і обведіть. Це форма для екрану, він повинен складати приблизно 2/3 від загальної висоти віяла.
4
Виріжте екран з паперу, тканини або мережив. Розкроївши екран, декорують його до того, як будете кріпити на основу. Тканина можна розписати фарбами для батику, прикріпити паєтки і т.д. Для екрану краще використовувати шовк або будь-яку тонку гладку синтетичну тканину, щоб вона легко ковзала при розкритті віяла.
5
Розкладіть віяло перед собою. Клейовим пістолетом нанесіть клей на поверхню крайньої лівої планки і прикладіть до неї відповідний край екрана. Іншу частину екрану пропустіть під пластинами. В такому стані переверніть віяло (приклеєна частина екрану тепер виявиться праворуч). Нанесіть клей на інші планки і приклейте до них екран. До ручки можна прикріпити петлю зі стрічки, щоб носити складений віяло на зап'ясті.