Як відчистити пляму на одязі.

У житті бувають ситуації, коли на одяг потрапляють плями різного характеру. Свіжі забруднення вивести набагато легше, ніж застарілі. Тому намагайтеся видалити пляма відразу після того, як воно потрапило на тканину.
Вам знадобиться
  • Промокальний папір, очищений бензин, спирт, ацетон, скипидар, гліцерин, нашатирний спирт, лимонний сік, харчова сода, кухонна сіль
Інструкція
1
Свіжі жирні плями видаліть за допомогою теплого праски. З виворітного і лицьової сторони тканини покладіть промокальний папір в декілька шарів. Потім проведіть теплою праскою. Жир залишиться на папері. Слід від плями протріть ватяним тампоном, змоченим в очищеному бензині або спирті. Виперіть виріб у теплому мильному розчині і прополощіть.
2
Застарілі жирні плями протріть ватяним тампоном, змоченим в бензині, від країв до середини. Потім виперіть виріб.
3
Щоб видалити жувальну гумку від одягу, покладіть виріб в морозильну камеру. Залиште на 15-20 хвилин і гострим предметом соскребите її. При необхідності повторіть процедуру.
4
З однотонних тканин жуйку можна видалити за допомогою ацетону або іншого розчинника. Змочіть ватяну паличку в рідині і потріть забруднення. На кольорових тканинах не рекомендується застосовувати даний метод.
5
Свіжі плями від масляної фарби ефективно видаляються скипидаром або гасом. Змочіть забруднену ділянку розчинником. Потім промокніть тканину нашатирним спиртом, щоб повністю видалити пляма .
6
Застарілі плями від масляної фарби промокніть скипидаром. Потім протріть забруднену ділянку тканини розчином харчової соди. Виперіть і прополощіть одяг.
7
Пляма від іржі змочіть лимонним соком і проведіть теплою праскою. В такому випадку реакція відбудеться швидше.
8
Плями від чаю протріть ватяним тампоном, змоченим в суміші 4 столових ложок нашатирного чаю і 1 столової ложки гліцерину. Застарілі забруднення видаліть денатурованим спиртом.
9
Плями від вина змочіть сумішшю лимонної кислоти і спирту, узятих в пропорції 1: 4. Залиште на кілька хвилин. Протріть забруднену ділянку нашатирним спиртом. Виперіть виріб у теплому мильному розчині і прополощіть.
10
Плями від трави ефективно видаляються за допомогою теплого соляного розчину або нашатирного спирту, розведеного у воді.
Жирні плями на одязі становлять велику проблему для багатьох домогосподарок. Але це лише на перший погляд є нерозв'язним питанням. Насправді, існує безліч способів позбавлення від випадкового жирного плями без застосування синтетичних миючих засобів і сучасних пральних порошків.
Інструкція
1
Якщо жирове пляма свіже, то засипте його сухим порошком крейди і залиште в спокої на кілька годин. Мел вбере в себе весь жир, і вам залишиться лише акуратно видалити його щіткою.
2
Також свіжі плями жиру можна видалити за допомогою промокальним папери. Згорніть її в декілька шарів і покладіть зверху і знизу на пляму. Після цього пропрасуйте нагрітим праскою. Папір поступово вбирає жир, тому її потрібно періодично міняти. Якщо жирна пляма зникло не повністю, то процедуру можна закінчити за допомогою очищеного бензину.
3
Застаріле жирну пляму з одягу ефективно видалить кашка з картопляного борошна. Покладіть її на пару годин на пляму, а потім акуратно видаліть ганчіркою, змоченою в очищеному бензині. Якщо після цієї процедури все ще спостерігаються сліди жирного плями, то почистите їх шматочком черствого хліба.
4
Щоб видалити жирну пляму, можна використати таку суміш: мило, натерте на тертці, дві частини скипидару і одна частина нашатирного спирту. Намажте цією сумішшю пляму і зачекайте кілька годин. Потім промийте очищуване місце чистою проточною водою.
5
За допомогою зубного порошку і тальку можна вивести жирну пляму від рослинного масла. Змішайте ці порошки і посипте пляма. Через пару годин просто струсіть їх з тканини. Якщо це не допоможе, то усунете пляма від рослинного масла за допомогою м'якушки білого хліба, акуратно викочуючи його в області плями. Потім промийте мильним розчином води.
6
Якщо жирне пляма з'явилася на світлої тканини, то розведіть нашатирний спирт у воді в співвідношенні 1: 2. Почистіть цим розчином пляму і залийте, залишивши на пару годин. Потім промийте місце чистою водою.
7
З килима масну пляму можна видалити, протерши забруднену ділянку тирсою, які попередньо змочені в очищеному бензині.
8
Жирні плями від машинного масла легко видаляються за допомогою кашки, яка приготована з порошку магнезії з ефіром. Після того, як ефір випарується, акуратно очистіть магнезію щіткою. Також це пляма можна усунути за допомогою суміші скипидару і нашатирного спирту в співвідношенні 1: 1. Натріть цією сумішшю пляму, залишивши в спокої на деякий час. Якщо жирна пляма повністю не зникне, то повторіть процедуру ще раз. Потім простягає виріб в мильній воді.