Як перевірити інжекторний двигун.

Вже багато років на автомобілі ВАЗ встановлюються двигуни з уприскуванням палива. За цей період часу змінилося кілька систем управління, розроблені нові програми. Такі двигуни потребують регулярних перевірках.
Інструкція
1
Зверніть увагу на типові дефекти, такі як провали, посмикування, ривки при розгоні. У більшості випадку контрольна лампа на панелі приладів не загоряється. Почніть пошук несправностей з перевірки свічок запалювання. Проблема може бути саме в них. Вони можуть бути «вбиті» за короткий час поганим бензином. Якщо необхідно, то замініть їх.
2
Якщо ж після заміни свічок несправність так і залишилася, то варто звернути увагу на модуль запалювання. Якщо у вас восьмиклапанний двигун , то знайти даний модуль ви можете спереду в нижній частині блоку циліндрів. Якщо ж двигун шестнадцатіклапанний, то модуль ви можете побачити зверху на голівці блоку. Щоб виконати діагностику вам буде потрібно мотор-тестер. З його допомогою можна знімати характеристики вторинної напруги обчислити збої в роботі модуля. Якщо ж немає можливості застосувати даний прилад, то просто замінюйте підозрювані вузли свідомо справними.
3
Також існує й інший поширений дефект - плаваючі обороти холостого ходу. В даному випадку стрілка тахометра буде гуляти в межах 850-1 200 об/хв. Контрольна лампа також може не горіти. Причина полягає в датчику положення дросельної заслінки. Розташований він на патрубку. На останніх марках автомобілів ВАЗ встановлені датчики хорошої якості. Однак вони також можуть вийти з ладу.
4
вприськовий двигун прийнято заводити без натискання на педаль газу. Однак якщо ваш автомобіль так не заводиться, то потрібно шукати причину. Найчастіше винен регулятор холостого ходу. Розташований він на дросельному патрубку поруч з ДПДЗ. Перед тим, як його міняти, добре промийте регулятор рідиною для миття карбюратора. Якщо дефект залишився, то поміняйте датчик. На ринку можна придбати вітчизняний та імпортний регулятор холостого ходу. Імпортні моделі приблизно в два рази дорожче, ніж вітчизняні.