Як висловити співчуття з приводу смерті. Співчуття з приводу смерті.

Смерть людини - це завжди горе для його близьких. Родичам, друзям, колегам померлого прийнято приносити співчуття і пропонувати підтримку, однак не завжди вдається знайти найбільш відповідні слова для цього.
Інструкція
1
Близьким родичам, колегам і друзям співчуття потрібно приносити особисто, в усній формі. Не рекомендується робити це по телефону - краще поговорити при зустрічі. Приносячи співчуття, ні в якому разі не можна говорити про будь-що, що не має відносини до померлого. Особливо нетактовним і неприйнятним вважається розмова на абстрактні або службові теми.
2
Приносячи свої співчуття усно, постарайтеся не витрачати занадто багато слів. Висловіть своє співчуття про те, що трапилося, скажіть кілька хороших слів про померлого і обов'язково запропонуйте свою допомогу і підтримку його близьким. Щирість, дружня участь і готовність допомогти в таких ситуаціях просто необхідні.
3
Якщо з яких-небудь причин ви не маєте можливості висловити співчуття усно, доведеться зробити це письмово. Лист або телеграму необхідно відправити відразу після отримання трагічної звістки - якщо після смерті людини пройде значний відрізок часу (в середньому більше двох тижнів), то ваші співчуття будуть недоречні, крім того, вони зайвий раз нагадають друзям, колегам і родичам померлого про нещодавно перенесеному горі .
4
Ніколи не пишіть співчуття у віршах і не відправляйте листи зі знаменитими висловами про смерть або уривками з книг. Подібні співчуття виглядають театрально і пафосно, вони нещирі і можуть навіть образити родичів, колег і друзів померлого. Також, якщо ви відправляєте лист поштою, не слід друкувати його текст на комп'ютері - краще написати листа від руки.
5
Не пишіть занадто багато - краще написати коротко, але щиро. Почніть лист з обігу. Далі принесіть свої співчуття з приводу смерті, напишіть кілька хороших, щирих слів про померлого, запропонуйте свою допомогу, висловіть готовність підтримати. Не забудьте підписатися наприкінці, а якщо до ваших співчуття приєднуються інші люди (чоловік або дружина, діти, батьки і пр.), Обов'язково це вкажіть.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NEz0TOczrnc
Не маючи можливості бути присутнім на похоронах, людина може висловити свої співчуття у письмовій формі. Важливо дуже делікатно підбирати слова розради, щоб не поранити скорботного ще більше.
Вам знадобиться
  • - письмове приладдя;
  • - конверт.
Інструкція
1
Висловлюючи співчуття у листі, уникайте стандартних безликих, штампованих виразів. В такий момент будь-яка фальш образлива в двійні, як для скорботних родичів, так і для пам'яті покійного. Якщо вашої мови не властиві пишномовні вислови й пафос, не пишіть їх і в своєму листі.
2
Щоб ваша письмова мова не виглядала сухою і байдужої, використовуйте сюжетне оповідання. Цей прийом не вимагає гучних епітетів, яскравих метафор, але виглядає дуже виразно за рахунок вдало підібраного розвитку дій. Але врахуйте, що близьким завжди складно змиритися з втратою рідної людини. Тому предметом своїй промові зробив не суворе і похмуре сьогодення, а світле і щасливе минуле, де покійний ще живий. Наприклад: "Я пам'ятаю той день, коли познайомився з вашим старшим братом. Він відразу здався мені душевним і відкритою людиною. І всі наступні десять років нашої дружби я захоплювався його добротою, милосердям і порядністю".
3
Далі опишіть випадок з вашого спільного минулого. Рідні можуть і не знати цю історію. І їм подвійно приємно буде почути нові похвальні відгуки про людину, яку вони любили, люблять і завжди любитимуть.
4
Якщо ви знаєте, що хтось із родичів не може прийти в себе після похорону, постійно плаче, натякніть, що покійному від цього тільки гірше. Але не пишіть це від свого імені, а донесіть цю інформацію опосередковано, посилаючись на проповідь священнослужителя, релігійну літературу. В Християнстві дійсно існує думка, що надмірні, переростають в істерику сльози приносять померлому страждання.
5
В кінці свого листа не пишіть таких страшних фраз як «життя триває», «що ж поробиш, все там будем» і т.д. Ці слова не тільки не втішать рідних, а й виставлять вас у вкрай поганому світлі. Замість цього скажіть, що покійний завжди житиме в душі тих, хто його любив, а таких людей було немало.