Як організувати кондитерську. Як відкрити відділ з продажу цукерок.

Ароматна випічка, красиві цукерки і спокусливі десерти навряд чи залишать байдужими любителів солодкого. Саме тому навіть невелика кондитерська, відкрита в хорошому місці, здатна приносити стабільний дохід. Оригінальна рецептура, різноманітний асортимент і контроль якості продукції допоможуть перетворити кондитерську в процвітаючий і динамічно розвивається.
Вам знадобиться
  • - приміщення;
  • - стартовий капітал.
Інструкція
1
Проведіть маркетингове дослідження, щоб визначитися з позиціонуванням вашої кондитерської. При відкритті подібного бізнесу ви можете піти декількома шляхами. Це може бути виробництво (міні-пекарня) з паралельною продажем продукції. Даний варіант дозволить вам повністю контролювати процес. Однак не менш перспективний і інший тип кондитерської, що базується на закупівлях товару у кількох оптових постачальників. В цьому випадку ви зможете сформувати більш широкий асортимент.
2
Вирішіть всі необхідні адміністративні питання. Отримайте дозвіл СЕС, пожежної інспекції. Зареєструйте власну компанію.
3
Підберіть приміщення для вашої кондитерської. В даному випадку ключовим фактором є прохідність: саме від цього залежатиме відвідуваність. Необхідно враховувати, що солодощі аж ніяк не є товаром першої необхідності, тому розташування, зручність, дизайн приміщення будуть грати важливу роль у вашому бізнесі.
4
Знайдіть постачальників сировини або готової продукції. Перш ніж робити закупівлю, ретельно продумайте необхідну кількість продуктів, яке залежить від вашого кінцевого асортименту.
5
Сформуйте асортимент. Близько 70% пропонованої випічки має бути звично і знайомо вашої цільової клієнтури. Розбийте асортимент на кілька категорій, наприклад, випічка для сніданку, хліб, несолодкі пироги, печиво, торти. У кожній з них повинні бути присутніми поширені позиції. Однак навіть найвідоміше і просте тістечко, наприклад, «Картопля», необхідно виготовляти з якою-небудь фірмовою рисою. Частину асортименту повинні складати авторські десерти, новинки, незвичайна випічка. Пропонуйте покупцям свої фірмові кондитерські вироби і досліджуйте їхню думку. Цілком можливо, деякі солодощі стануть дуже затребуваними і міцно влаштуються в основному меню.
6
Створіть привабливу атмосферу вашої кондитерської. Навіть якщо ви не плануєте відкривати повноцінне кафе, зробіть кілька столиків в торговельній зоні, придбайте кава-машину, щоб ваші клієнти завжди мали можливість спробувати ароматну свіжу випічку в комфортних умовах.
Зверніть увагу
Більшість кондитерських виробів відносяться до категорії швидкопсувних. Уважно стежте за термінами придатності і якістю продукції.