Як розтягнути бавовна. Як розтягнути брюки з бавовни.

Натуральні властивості бавовни широко використовуються в повсякденному житті. З бавовняного волокна виготовляють одяг, білизна, предмети побуту. Порушення температурного режиму при пранні і неправильна сушка виробів з бавовни призводить до їх деформації. Сильно пересушені джинси або трикотажна кофтинка знову знайдуть свій розмір, якщо за ними правильно доглядати.
Вам знадобиться
  • Праска, пральний порошок, пом'якшувальний засіб для бавовни, рушник, простирадло, тонка біла тканина або марля
Інструкція
1
Розтягніть джинси. Якщо вони брудні, виперіть їх у прохолодній воді (40 градусів) з невеликою кількістю прального порошку. Джинсова тканина линяє, тому використовуйте при пранні порошок для кольорової білизни. Прополощіть штани в прохолодній воді і відіжміть. Розкладіть їх на всю довжину на горизонтальній поверхні на рушник. Руками розправте зім'яті місця на тканині. Для просушування ваші брюки можна повісити за пояс. Чи не пересушуйте! Пропрасуйте, вологі джинси гарячою праскою через марлю. Пропарена таким чином тканину стане податливою і буде тягнутися в довжину і в ширину за вашим бажанням. Щоб вона ще краще розтягнулася, сушіть джинси після кожного прання праскою. З часом бавовна стане м'якше, і вам буде потрібно менше часу на те, щоб натягнути улюблені брюки.
2
Щоб розтягнути трикотажну кофточку з бавовни, після прання спочатку прополощіть її в пом'якшувальному засобі. Потім закатати в чистий рушник і промокніть вологу. Перекручувати трикотажні вироби з бавовни при віджиманні можна. Підсушену таким чином кофточку можна розтягнути до потрібного розміру і залишити сушитися на столі, періодично міняючи рушник.
3
Халат з махрової бавовняної тканини можна розтягнути іншим способом. Перш за все, виперіть його в прохолодній воді м'яким пральним порошком. Прополощіть з пом'якшувальною засобом і відіжміть, загорнувши в простирадло. Вологий халат можна піддавати розтяжці за допомогою праски при температурі 150 градусів. Прикладайте праску до виворітного стороні і злегка зволікайте тканину. При такій сушці халат неодмінно стане на розмір більше.
Зверніть увагу
Чи не сушіть трикотажні речі на плічках. Чи не замочуйте джинси перед пранням надовго. Не сушіть джинси на себе. Це неприємно і шкідливо для здоров'я.
Корисна порада
Якщо після прання сухі джинси стали вузькі, надіньте їх лежачи. Через деякий час встаньте і походіть. Спробуйте виконати активні рухи ногами: зігніть в колінах, сядьте, зробіть присідання.