Чому пітніють вікна.

Іноді скла вікон в квартирі стають вологими і людина вигукує: "Ну, знову вікна заплакали". Якщо говорити по-науковому, то мова йде про конденсаті на стеклах. Якщо у вас в будинку часто спостерігається подібне явище, і ви аж ніяк не радієте цьому, то виникає резонне питання: як боротися з тими, хто плаче стеклами?
Інструкція
1
Звідки береться волога на стеклах? Волога виникає в результаті конденсування водяної пари, яка міститься в повітрі кімнат. Насичений водяними парами повітря стикається з холодним склом, і волога осідає дуже дрібними краплями. Крапельки можуть зливатися, утворювати патьоки і, зрештою, збігати під силою тяжіння вниз. Якщо конденсат рясний, то на підвіконні будуть збиратися невеликі калюжі. Як правило, чим холодніше скло, тим більша ймовірність випадання на ньому конденсату.
2
Від чого залежить конденсація вологи? Випадання вологи на стеклах викликає цілий ряд причин, які потрібно розглядати в комплексі. Перша причина - наявність великої кількості водяної пари в кімнаті. Чим тепліше повітря в приміщенні, тим більше водяної пари він може утримати. Так, скла у ванних кімнатах і на кухні потіють частіше, ніж в житлових приміщеннях. Друга причина - різниця температур повітря і власне скла. Чим ця різниця значніше, тим більша ймовірність випадання конденсату на охолоджену поверхню. В морозні зимові дні замість води скла покриваються інеєм.
3
Як боротися з конденсатом? Усунете першу причину - знизьте вологість повітря в кімнаті. У кухні при приготуванні їжі намагайтеся включати витяжки, а житлові кімнати частіше провітрюйте. Задумайтесь про систему вентиляції в квартирі. Переконайтеся, чи правильно вона працює, не засмічені вентиляційні отверстія.Попробуйте усунути другу причину. Для цього потрібно підняти температуру скла, зверненого до кімнати. Переконайтеся, чи правильно підібраний склопакет по теплоізоляційним властивостям. Не секрет, що у однокамерних склопакетів ці характеристики нижче. Постарайтеся, щоб тепле повітря від секцій системи опалення безперешкодно підходив до вікна. Для цього зменшіть глибину підвіконня або зніміть декоративні щитки з батарей опалення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nQhRr5Sn9Cw
Зверніть увагу
Погано виконані (слабка термоізоляція) укоси можуть сильно охолоджуватися, і волога буде конденсуватися не тільки на склі, а й на укосах.
Корисна порада
Якщо ви - володар дерев'яних рам з щілинами і зазорами, в які проникає холодне повітря, постарайтеся утеплити вікна (заклеїти папером ці містки холоду).
Волога, що скупчилася на запітнілих стеклах, називається конденсатом. Ймовірність появи конденсату на поверхні скла залежить від різниці температур. Він утворюється, якщо в приміщенні тепло, а на вулиці холодно.
Згадайте, чому з'являється ранкова роса - вона випадає при великій вологості, коли тепле повітря починає охолоджуватися. При цьому з'являється пар, який стає насиченим, осідає на грунт у вигляді крапельок води. Це явище називається точка роси, коли повітря з певною температурою і відносною вологістю більше не утримує вологу в пароподібному стані. Вікна запотівають через різницю температур, на цей процес впливає і вологість в приміщенні. Сильніше це явище спостерігається на стеклах в пластикових склопакетах. У старих дерев'яних рамах скла розташовувалися на великій відстані один від одного. Кімнатне скло в дерев'яному склопакеті встигає нагрітися більше, ніж таке ж скло в пластиковій рамі. Через щілин між рамою і склом відбувається природний процес вентиляції. Пластикові вікна герметічней, на них буде накопичуватися конденсат, якщо в приміщенні відсутнє вентіляція.Влага в звичайній квартирі виділяється з різних джерел. На вологість впливає і температура повітря. Показник відносної вологості поміняється при пониженні або підвищенні температури, наприклад, якщо опалення пічне. Чим вище вологість в приміщенні, тим рясніше збереться конденсат.Проведіте простий експеримент. Залиште на день в холодильнику скляну пляшку. Вийміть її ввечері і поставте на підвіконня. На поверхні пляшки зберуться крапельки. Таким чином, вікна запотівають, бо в кімнаті підвищилася вологість і знизилася температура. Для зменшення кількості вологи на стеклах необхідно понизити відносну вологість повітря і підвищити температуру. Для цього забезпечте доступ теплого повітря до шибки. Якщо вздовж піддонника маються радіатори, а штори щільно закривають вікно - підійміть фіранки вгору або відсуньте їх в сторону. Регулярно провітрюйте приміщення, забезпечуючи приплив свіжого сухого повітря.