Як очистити пригоріла емальовану каструлю. каструля емалерованная пригоріла Як очистити.

Перша реакція рішучої господині за фактом пригоріла каструлі - викинути зіпсовану річ. Реакція дбайливою господині - швидко вжити заходів з порятунку улюбленої посудини. Дійсно, навіщо викидати, коли все ще можна поправити, тим більше що способів чищення пригоріла каструлі чимало.
Вам знадобиться
  • - велика кухонна сіль;
  • - сода харчова;
  • - столовий оцет (лимонна кислота, сік лимона);
  • - активоване вугілля в таблетках;
  • - сироватка;
  • - губка;
  • - порошок з дрібними абразивними частинками.
Інструкція
1
Правило номер один: не треба засовувати пригоріла каструлю в дальній кут. Бажано приступити до її порятунку в цей же день. Тоді можна очистити її без слідів. В іншому випадку на місці пригару залишаться жовті плями. Правило номер два: не варто заливати гарячу пригоріла емальований посуд холодною водою, може потріскатися і відлетіти емаль. Треба дати їй час охолонути.
2
Засипте місце пригару великої кухонною сіллю і залиште на 2-3 години. Потім промийте каструлю гарячою водою. Якщо Пригара залишився, повторіть процедуру.
3
Зробіть міцний соляний розчин (5-6 ст.л. на 1 літр води), залийте в каструлю і прокип'ятіть протягом 30-40 хвилин. Пригар повинен зійти з дна і стінок каструлі.
4
Візьміть кілька таблеток активованого вугілля і потовчіть їх в порошок. Засипте на пригоріла місце і залиште на 15-20 хвилин. Потім залийте холодною водою і залиште ще на 20 хвилин, після чого промийте каструлю з будь-яким миючим засобом для посуду. Активоване вугілля добре допомагає у випадках, коли пригорає молоко.
5
Зробіть міцний содовий розчин (1 стандартна пачка харчової соди - 500 г на 5-6 л води) вилийте в ємність, за розміром більшу, ніж пригорілі каструля. Помістіть постраждалу посудину в ємність і поставте на плиту. Доведіть до кипіння і зменшіть вогонь. Кип'ятіть годину-півтори. Вимкніть вогонь і дайте посуді охолонути. Потім дістаньте пригоріла каструлю і сполосніть чистою водою. Ви побачите, що відчистити не тільки Пригара, але і всі забруднення, що були на каструлі, до яких вам свого часу важко було добратися (зона ручок, рельєфи і т.д.).
6
Полийте на місце пригару столовий оцет, закрийте кришкою і залиште на 2 години. Потім просто вимийте каструлю миючим засобом. Оцет можете замінити лимонною кислотою з пакетика, або соком свіжого лимона.
7
кислим молоком на вашій кухні виявиться дуже до речі. Відділити сироватку і залийте нею пригоріла каструлю. Залиште на ніч. Вранці злийте сироватку і вимийте каструлю.
8
Якщо Пригара невеликий, просто потріть це місце жорсткою губкою з нанесеним на неї м'яким абразивним порошком. Не використовуйте металеву мочалку щоб уникнути подряпин, які згодом загрожують перетворитися на тріщини.
Корисна порада
Чи не застосовуйте видалення пригару засоби для чищення раковин і унітазів, що містять соляну кислоту, тому є небезпека того, що після обробки ви неякісно промиєте каструлю, і кислота потрапить в їжу.