Як скомбінувати шпалери на стіні. Як позбутися від молі в крупах і борошні.

Одним з найпростіших і економічних варіантів оформлення внутрішнього простору вважається поєднання шпалер різних кольорів та фактур. Підібравши вдалі комбінації, можна візуально розділити приміщення на кілька зон, розширити вузький простір і підняти низькі стелі, тим самим перетворивши інтер'єр до невпізнання.
Інструкція
1
Скористайтеся найпростішим варіантом комбінування, взявши шпалери, що відрізняються кольором на півтону або тон. Таким чином ви зможете ненав'язливо підкреслити незвичайні деталі планування. Щоб правильно підібрати родинні відтінки, що мають загальний колірний пігмент, використовуйте кругову діаграму.
2
Оберіть 2-3 близьких за гамою відтінку, щоб створити сучасний елегантний стиль. Для створення ефекту багатошаровості листи можна наклеїти один на одного. Також можна вибрати домінуючий колір, а шпалери залишилися відтінків використовувати у вигляді невеликих вкраплень. Комбінуйте яскраві відтінки з блідими, щоб отримати ефект колірної градації. Грамотно використавши гру світла, таким способом можна візуально підняти низькі стелі і розширити вузькі коридори.
3
Втілите в життя більш сміливий варіант, скомбінувавши шпалери контрастних кольорів. Майте на увазі, що таке оформлення стін виглядає дещо агресивно і підходить не всім. Якщо поєднання червоний-зелений і зелений-помаранчевий є на ваш погляд занадто сміливими, вибирайте класичні контрасти: червоний-чорний, чорний-білий, сріблястий-синій, золотистий-зелений. Найвдаліші комбінації допоможе вибрати кругова діаграма кольорів.
4
Розширте візуально вузьку кімнату, оклеив довгі стіни світлими шпалерами, а короткі - темнішими. У квадратній кімнаті одну стіну зробіть більш насиченою за кольором. Щоб домогтися ілюзії розширення простору, обробіть стіни маленької кімнати шпалерами світлих пастельних відтінків, застосувавши прийом градації.
5
Доставте радість шанувальникам східного стилю, скомбінувавши шпалери під бамбук зі шпалерами теплих жовтих відтінків. Плетінкою, частоколом або заростями бамбука можна оформити центральну частину стелі, а по його периметру і по верхній частині стін наклеїти шпалери червонувато-коричневих тонів.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що комбінування не допускає одночасного використання елітних і дешевих шпалер. Допустимо лише поєднання матеріалів різної фактури: гладких і шорсткуватих, матових і глянсових шпалер.
Корисна порада
Якщо ви вирішили обклеїти частина стін або стелі шпалерами, що імітують зміїну або крокодилячу шкіру, вибирайте неяскраві світлі відтінки, наприклад, карамельні або перлинні.