Як навчитися майстерно грати в боулінг.

Красива і професійна гра в боулінг базується на основоположних принципах, дотримання яких є одним з доданків успіху. Твердо засвоївши основні навички, гравець на їх основі може розробити свій неповторний стиль гри і стати професіоналом високого класу.
Інструкція
1
Вибирайте куля, яка вільно і зручно гойдається вперед-назад. Визначити занадто легкий куля дуже просто: ви відчуєте, що зможете його закинути далеко. Дуже важкий куля змусить вас опустити при розгойдуванні плече і прогнути руку в зап'ясті. Використовуйте при розгойдуванні кулі принцип маятника, що полягає в тому, що рука і куля повинні володіти найбільшою енергією в самій нижній точці траєкторії. Вставши в початкове положення, зробіть замах вперед і назад, після чого направте руку вниз і зробите кидок. Зворотний замах повинен виконуватися прямий рукою на рівні від пояса до плеча.
2
Робіть при виконанні проходу оптимальну кількість кроків. Вони повинні бути простими з каблука на носок. Новачкам рекомендується зупинитися на чотирьох кроках. П'ятий крок додають, як правило, вже досвідчені гравці. Перший крок зробіть самим коротким. Останній, що включає в себе ковзання, повинен бути найдовшим. Вага тіла для зупинки повинен переноситися на носок. Починайте рух з правої ноги, для збереження темпу вважайте до чотирьох. Вам необхідно домогтися того, щоб крок і замах злилися в безперервний ланцюжок рухів.
3
Сконцентруйтеся на синхронному виконанні кроків і замаху. Скористайтеся силою кроків, щоб передати всю енергію руху кулі в момент його запуску на доріжку. Для цього розгойдуйте його з великою амплітудою, щоб на передостанньому кроці він максимально пішов назад. Під час замаху назад робіть три перші кроки, а на останньому ваша рука, розгойдуватися кулю, і ковзна нога повинні синхронно рухатися вперед. Відпускайте кулю в той момент, коли ковзання добігає кінця.
4
Нахиліть верхню частину тіла вперед на 15 градусів і зігніть коліно опорної ноги на останньому кроці, щоб при кидку відстань від кулі до щиколотки становило від 2,5 до 5 сантиметрів. Середина грудної клітки для збереження рівноваги під час кидка повинна розташовуватися над коліном ковзної ноги. Під час підходу погляд повинен бути сфокусований на цілі, а вільна рука витягнута в сторону.
5
Оберіть правильний кут кидка, щоб куля зберігав задану траєкторію. Направляйте його під кутом справа наліво в проміжок між 1 і 3 кеглів. В якості прицілу використовуйте другу стрілку праворуч. Так ви підвищите шанси на виконання «страйка». Першим з кулі необхідно виймати великий палець. Тренуйте повне завершення кидка: після пуску кулі рука без відхилення в сторони, прямо повинна підніматися на рівень плеча або трохи вище.
Боулінг вже давно перестав бути спортом для обмеженого кола осіб. Зараз це популярне розвага, яке може собі дозволити практично будь-яка людина. Щоб стати майстром гри, потрібні довгі роки тренувань, однак щоб виглядати цілком гідно на доріжці, досить дізнатися деякі особливості, а потім застосувати отримані знання на практиці.
Боулінг - активна гра, а тому форма одягу повинна бути відповідною. Коротка спідниця або вузькі брюки явно не підійдуть, тому що доведеться неодноразово нахилятися і присідати. З взуттям питання вирішується досить просто. У будь-якому боулінг-клубі вам запропонують спеціальні кросівки з прогумованої підошвою. Однак якщо ви брезгуете користуватися громадської взуттям, є сенс придбати особисту пару в спортивному магазіне.Половіна успіху в боулінгу полягає в правильному підборі кулі. Кулі в будь-якому клубі мають різну вагу, який завжди зазначений на кулі. Майстри стверджують, що занадто легкий куля відхиляється від мети, а важкий - котиться занадто повільно. Кулі, марковані номерами від 1 до 10, призначені для жінок, а все, що вище 10 - для чоловіків. Так свідчать загальноприйняті стандарти, проте ніхто і ніщо не може заборонити любителю, який прийшов в боулінг-клуб відпочити, взяти той куля, яка йому кидати зручніше.

Техніка гри

Довжина доріжки в боулінгу складає 18 метрів, а ширина 1 , 6 метрів. Наприкінці встановлені 10 кеглів. Завдання гравця - пустити кулю по доріжці, щоб він збив максимальну кількість кеглів. Ідеальним кидком вважається страйк - ситуація, коли гравець за 1 кидок збиває відразу всі кеглі. Одна гра складається з 10 підходів кожного гравця до доріжки. За кидок гравцеві нараховуються бали в залежності від кількості збитих кеглів. За підсумками гри бали за кожен підхід підсумовуються. Хто набрав найбільше, той і виграв. По суті гра нескладна: вона не вимагає особливої фізичної підготовки, логічного мислення. Навіть бали вважати не потрібно, все за вас зробить комп'ютер. Однак певні навички для результативної гри в боулінг все ж необхідні. По-перше, потрібно навчитися правильно брати кулю. Будь куля має 3 отвори. В верхній отвір вставляють великий палець, в два інших - середній і вказівний. Безіменний палець і мізинець розташовуються свободно.Мастера гри кажуть, що секрет успіху в підготовці кидка. На перших порах потрібно намагатися робити 4 кроки, починаючи від чорних крапок, намальованих на покритті доріжки. Коли гравець починає рух, куля слід розгойдувати в руці за принципом маятника. Під час першого та другого кроку рука відводить кулю тому, під час третього і четвертого - несе вперед. Типова помилка новачків - цілитися рівно в центр трикутника з кеглів. Насправді страйк з більшою часткою ймовірності вийде, якщо направити кулю між кеглів №2 і №3.

Як поліпшити результати?

Після того як ви освоїли базову техніку кидка, слід попрацювати над точністю, а потім і над силою удару. Непогано б проконтролювати висоту замаху перед кидком. Не слід піднімати руку вище плеча. На успішність гри впливає і сам клуб. Далеко не у всіх боулінг-клубах встановлено якісне обладнання. Доріжка для боулінгу повинна бути дерев'яною, покритої спеціальним лаком. Місце, де розташовуються кеглі, може бути покрито фіброю. Цим же матеріалом в деяких випадках встеляли жолоба. Пам'ятайте про те, що кидок вважається результативним, якщо ви не заступили за контрольну лінію.