Що таке маршрутизатор.

Маршрутизатор - один з пристроїв, призначене для побудови комп'ютерної мережі та забезпечення стабільної її роботи. Маршрутизатор транслює пакети даних між різними елементами мережі, керуючись певними правилами і параметрами .
Інструкція
1
Всі маршрутизатори діляться на апаратні і програмні. Апаратні маршрутизатори - це окремі пристрої, призначені для забезпечення зв'язку між сегментами комп'ютерної мережі. До програмних маршрутизаторів відносяться комп'ютери, на яких встановлено спеціальне програмне забезпечення, що забезпечує маршрутизацію мережі. Маршрутизатор и працюють з третім рівнем моделі OSI, тоді як комутатори та концентратори - з другим рівнем.
2
Зазвичай принцип роботи маршрутизатора полягає у визначення маршруту, зашифрованого в пакетних даних, що надходять від комп'ютера або іншого пристрою. Ця схема запобігає посилку «помилкових» даних мережевим комп'ютерам, тим самим значно знижуючи навантаження на комп'ютерну мережу і її елементи.
3
Сучасні апаратні маршрутизатори побудовані з використанням власного програмного забезпечення. Це покращує роботу пристрою і дозволяє швидко отримати доступ до його настройок і змінити їх. За схему розподілу пакетів відповідає таблиця маршрутизації. Зазвичай для її складання використовується два основні методи: статичний і динамічний. До першого типу відносяться маршрути, які не змінюються з плином часу або змінюється в певний, наперед заданий, момент. Цей метод дуже трудомісткий, тому що таблиця статичних маршрутів вимагає їх заміни при зміні схеми мережі.
4
Динамічна таблиця маршрутизації автоматично обробляє отримані пакети і відправляє їх за потрібною адресою, керуючись певними правилами. Її використання дозволяє легко змінювати структуру мережі, не вдаючись до перенастроювання маршрутизатора.
5
Сучасні маршрутизатори можуть забезпечувати зв'язок між кабельної та бездротової локальної мережею, з'єднуючи з в єдине ціле. Одночасно з цим, всі пристрої можуть отримувати доступ до ресурсів мережі інтернет, використовуючи при цьому єдиний зовнішній IP-адресу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=cLqXqMIjfzM