Що таке надзвичайні ситуації.

Людини протягом усього життя оточують різні середовища (природна, соціальна, побутова, виробнича та багато інших), які, взаємодіючи один з одним, утворюють єдину систему. Дане взаємодія, а також вплив середовищ може носити як позитивний, так і негативний характер. Саме останній і є джерелом появи всіляких надзвичайних ситуацій.
Інструкція
1
Надзвичайною ситуацією називають несприятливим чином склалася на якійсь окремій території обстановку, яка негативно може позначитися на здоров'ї населення та тваринного світу, а також призвести до людських жертв, пошкодження природного середовища та матеріальних втрат. Надзвичайні ситуації , як правило, наступають в результаті якого-небудь небезпечного природного явища, аварії, стихійного лиха, катастрофи та інших негативних подій.
2
Так як видів надзвичайних ситуацій існує величезна безліч, то й класифікувати їх можна за кількома ознаками. За масштабом поширення надзвичайні ситуації діляться на: - локальні - це надзвичайні ситуації , при яких пошкоджена або уражена область не перевищує площу квартири, ділянки, садиби, робочого місця або малої ділянки дороги ; - Об'єктові - це надзвичайні ситуації , наслідки яких не виходять за межі території виробничого чи іншого об'єкта і можуть бути ліквідовані або попереджені безпосередньо його ресурсами і робочими силами; - Місцеві - це надзвичайні ситуації , які поширюються на території населеного пункту, району, міста, краю або республіки; - регіональні - це надзвичайні ситуації , що охоплюють відразу кілька областей чи регіонів; - федеральні (національні) - це надзвичайні ситуації , що вражають територію країни, але не виходять за її межі.
3
По темпу розвитку виділяють наступні види надзвичайних ситуацій: - плавні - це надзвичайні ситуації , що тривають упродовж декількох місяців або навіть років: епідемії, посухи, екологічні відхилення та інші; - помірні - це надзвичайні ситуації , тривалість яких не перевищує 1 року: водопілля, виверження вулканів та багато іншого); - стрімкі - це надзвичайні ситуації , що тривають не більше декількох годин: сель, пожежі і інше); - раптові - це надзвичайні ситуації , які, як зрозуміло з назви, відбуваються раптово, несподівано: вибухи, землетруси, транспортні аварії та інше.
4
За походженням надзвичайні ситуації бувають: - техногенного характеру: транспортні аварії, вибухи, пожежі, аварії з викидом або з погрозою викидів радіоактивних, хімічно небезпечних і біологічно небезпечних речовин, раптове обвалення будівель, гідродинамічні аварії та інше; - природного характеру: геофізичні (виверження вулканів і землетруси), геологічні (селі, зсуви, обвали), метеорологічні (урагани, бурі, засуха, хуртовина), гідрологічні (повені, затори, зажори), морські гідрологічні (цунамі, тайфуни, напір льодів) та інші; - екологічного характеру: пов'язані зі зміною стану грунту (опустелювання, деградація, засолення, ерозії), складу і властивостей атмосфери (температурні інверсії, "кисневий" голод, кислотні опади), і стану гідросфери (виснаження і забруднення водних джерел); - соціального характеру: голод, війни, масові заворушення, великі страйки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mgujN_9mhTQ