Як запобігти депресії.

Депресія в тій чи іншій мірі не з чуток знайома майже кожному. До основних симптомів можна віднести пригноблений стан, відчуття тривоги, туги і апатії. Людина перестає отримувати задоволення від життя. Важливо вчасно взяти себе в руки, щоб не запустити проблему і не погіршити свій стан.
Інструкція
1
Постарайтеся відключитися від усіх негативних думок. Очистіть свій мозок хоча б тимчасово від насущних проблем. Для цього виберіть найзручніший для вас варіант. Наприклад, пройдіться по парку, прийміть ванну з келихом вина, випийте чашечку кави на балконі.
2
Потім подумайте вголос про те, що подобається вам у вашому житті, а що ні. Згадайте всі ваші заняття. Запишіть свої думки на папір у два стовпці. З часом ви, можливо, будете вносити зміни до цього списку. Це допоможе вам визначити пріоритети в житті.
3
Займіться якоюсь справою. Відволіктися від негативних думок допоможе простий корисну працю, наприклад, прибирання будинку, миття посуду, робота в саду. Добре допомагають в таких випадках фізичні вправи, такі як плавання, біг підтюпцем, їзда на велосипеді. В ідеалі знайдіть для себе нове цікаве хобі, яке буде приносити позитивні емоції.
4
Спілкуйтеся. Не залишайтеся наодинці зі своїми проблемами, уникайте самотності. Зустрічайтеся з друзями, знайомтеся з людьми, які привнесуть у ваше життя нові враження. Змініть обстановку. Головне - не замикайтеся в собі.
5
Слідкуйте за своїм харчуванням. Не відмовляйтеся від їжі, але і не заглушає тугу переїданням. Включіть у свій раціон продукти, що викликають вироблення ендорфінів - так званих гормонів щастя. В них відносяться, наприклад, банани, апельсини, гіркий шоколад. Відмовтеся від алкоголю - в такі моменти настання депресії він тільки посилить ваш стан. У період депресії особливо ретельно дотримуйтеся режиму дня, спіть не менше 8 годин.
6
Зверніться до психолога, якщо не в змозі самостійно впоратися з накатом депресією. Часто погляд з боку і слушна порада сторонньої людини здатний допомогти поглянути на життєву ситуації під іншим кутом. У важких випадках, лікар призначить прийом антидепресантів.