Як перевезти через річку.

Немає сумнівів в тому, що Росія багата водними ресурсами. Вони представлені безліччю морів, озер і річок. Іноді річка є природним перешкодою на шляху проходження транспорту або пішого ходу. Найчастіше з такою проблемою стикаються туристи.

Інструкція
1
Перевірте довгою палицею глибину річки. Неглибоку (трохи вище пояса) можна перейти вбрід, несучи поклажу на собі. В цьому випадку пересуватися краще з палицею, впираючись на неї. Переходьте обов'язково у взутті, щоб не поранити ноги, так як на дні можуть знаходитися гострі предмети й каміння.
2
Спорудіть з підручних засобів стійкий міст, якщо дозволяє ширина річки. На глибокої річці варто пошукати постійний міст, пожертвувавши зайвими хвилинами або годинами для безпечної переправи.
3
Резонно перевірити прилеглу околиця на наявність човна або порома для перевезення членів туристичної групи і ваших речей. Глибоководну річку краще перетинати таким чином.
4
Якщо місцевість безлюдна, ризикніть перебратися на інший берег самостійно. Обстежте берег, на якому перебуваєте, виберіть місце для перевезення, оцініть швидкість потоку. Дуже добре, якщо у вас є рятувальні жилети, коміри, пояси.
5
Візьміть в похід на такий випадок з дому повітряні кульки. Надійти кілька штук і засуньте в запасні штани або штани. Зауважте штанини вузлом, складіть в них кульки. Причепіть штани "догори ногами" до шиї, вийде свого роду комір. Те ж зробіть для інших учасників походу.
6
Тепер ретельно підготуйте пліт з підручних матеріалів для перевезення поклажі на інший берег. Кілька колод складіть поруч, скріпіть їх мотузкою. Так само зробіть пліт з пластикових пляшок (якщо вони є у вас в потрібній кількості). Розмір плота залежить від кількості мішків і рюкзаків. Пліт спорудити недалеко від річки, щоб не важко було перенести його ближче до води. Переносьте речі на плоту, тримаючись за нього однією рукою.
7
Знайдіть зручне місце для перегляду переправи та керівництва нею. По можливості прикріпіть страхувальний трос через річку.
8
Поставте пару фізично міцних чоловіків для перехоплення поплили людей або речей. Першим нехай перепливає теж міцний чоловік, щоб він зміг допомогти іншим вибратися на інший берег або витягнути речі.