Як побороти страх публічного виступу.

Дуже багато зізнаються в тому, що при одній думці про публічному виступі їм стає погано. Для деяких професій вміння виголосити промову прилюдно надзвичайно важливо, це стосується керівників, акторів, які виступають в суді юристів. Втім, виступати перед аудиторією без остраху, а, отже, говорити виразно і зв'язно, час від часу буває необхідно багатьом. Тому знати методи, які допомагають побороти страх публічного виступу , слід всім.
Інструкція
1
Перше, що потрібно зробити - внутрішньо дати собі право на помилку. Якщо ви і помилитеся на публіці, нічого страшного не станеться. Багато людей схильні не критикувати виступаючого, а співчувати невпевненому оратору-початківцю. Критикують зазвичай яскравих і впевнених у собі людей, тому що відчувають конкурента. А починаючому часто багато хто готовий чинити психологічний заступництво. Користуйтеся!
2
Далі. Необхідно підготуватися до виступу серйозно і всебічне. Основний матеріал повинен відлітати «від зубів». Намалюйте собі ланцюжок з картинок, пов'язаних вашими власними асоціаціями. Можна продумати переходи між основними питаннями, це можуть бути анекдоти і жарти, які потрібно буде вимовити з легкою посмішкою. Але ні в якому разі не вдивляйтесь після жарту в аудиторію, хоча б одна людина з негативним виразом обличчя здатний звести ваше почуття впевненості на «ні».
3
Експромти для початківця дуже небажані. Мало хто вміє виплутатися із ситуації вправно, як досвідчені ведучі на радіо, тому краще зробити все, щоб не потрапляти в неприємне становище. Але якщо раптом доводиться говорити, говоріть банальності, які зазвичай прийняті в даній ситуації. Цього не помітять і вас на загальному фоні не запам'ятають, поки ви самі не захочете привернути до себе підвищену увагу.
4
Для того щоб себе добре відчувати при виступі, потрібен досвід. Так, просто «налітати годинник», як кажуть пілоти. Тому варто почати ораторську кар'єру з виголошення тостів у сімейному колі. Потім можете почати голосно обурюватися в громадському транспорті (нехай навіть нещиро), щоб привчити себе до негативних емоцій і несхвалення. З часом в тоні з'явиться легка протекційний і поважність. Коли відчуєте себе впевнено, проявляйте ініціативу на роботі. Для початку - просто задавайте питання доповідачам, так ви перестанете боятися привертати до себе увагу. А потім можна почати частіше виступати самому.
5
Коли накопичиться позитивний досвід виступів, вам стане набагато легше. А доти - можна порадити просто не зневірятися при тимчасових труднощах.
Публічний виступ - це своєрідний стрес. Тому людина, яка вперше виступає перед аудиторією, повинен підготуватися психологічно. Адже, щоб стати великим оратором необхідно відкинути всі свої страхи і комплекси. Як же подолати страх публічного виступу ?
Інструкція
1
По перше необхідно добре підготувати свою доповідь. Це допоможе вам почувати себе впевненіше. Продумайте все до дрібниць, вивчіть кожен абзац і продумайте все перед дзеркалом. Спробуйте записати свою промову на відео, подивіться на себе зі сторони. Проаналізуйте всі проблемні місця. Не думайте про провал. Уявляйте свій успішний виступ. Міркуйте про те, що ви обов'язково досягнете того чого хочете. Такі невеликі тренування допоможуть вашій свідомості, налаштуватися на успіх. Подбайте про свій зовнішній вигляд. Хороший костюм, акуратна зачіска, легкий макіяж для жінок, завжди представить вас в більш вигідному світлі перед публікою, а вам допоможе відволіктися від страхів і комплексів.
2
Вийшовши на сцену, намагайтеся дихати глибоко. Це допоможе вам впоратися з хвилюванням, до того ж глибоке дихання підтримає ваш голос, і змусить звучати його голосно і впевнено. Якщо у вас трясуться руки, краще заведіть їх за спину або покладіть на стіл, щоб не показувати це оточуючим. Перед тим як почати доповідь зізнайтеся публіці, що ви хвилюєтеся і що це ваш перший виступ. Це розрядить обстановку і ви будете почувати себе більш впевнено.
3
Під час виступу розбавляйте свою доповідь жартами, анекдотами, посмішками. Знайдіть у залі доброзичливі обличчя і фокусуйте свій погляд на них. Або уявіть що публіка, яка вас слухає це зовсім не дорослі і серйозні люди, а маленькі діти в брудних памперсах. Начальство можна представити у вигляді комічних персонажів, так ви швидше впораєтеся зі страхом перед керівництвом.
4
У боротьбі зі страхом під час виступу вам так само допоможуть наочні посібники. Це можуть бути різні графіки, картинки, діаграми, моделі. За допомогою цього нехитрого прийому можна відволіктися, і зробити доповідь більш цікавим і незабутнім.