Як підвищити частоту оперативної пам'яті.

Якщо ви вирішили збільшити продуктивність комп'ютера, змінивши параметри роботи певних пристроїв, то почніть з оперативною пам'яті . Є кілька варіантів прискорення цього обладнання.
Інструкція
1
Існує можливість змінити частоту роботи оперативної пам'яті за допомогою спеціальних програм. Цей метод найпростіший, але він може привести до псування планок ОЗУ при установці невірних параметрів. Краще відмовтеся від такого варіанту і скористайтеся функціями меню BIOS.
2
Відкрийте це меню, перезагрузив комп'ютер і натиснувши клавішу Delete. З'ясуйте попередньо, натискання яких клавіш дозволяє отримати доступ до додаткових параметрів меню BIOS. Звичайно потрібно одночасно натиснути клавіші F1 і Ctrl, але для вашої материнської плати можуть бути й інші комбінації. Відкрийте меню, що відображає параметри роботи центрального процесора і оперативної пам'яті .
3
Знайдіть пункт, який відповідає за частоту шини ОЗУ. Збільште цей показник на кілька МГц. Не варто за один підхід піднімати частоту оперативної пам'яті до позамежних показників. Краще перестрахуйтеся і повторіть дану процедуру 3-4 рази.
4
Обов'язково підніміть напруга, що подається на плати ОЗУ. Якщо цього не зробити, то може спрацювати система захисту комп'ютера або плати попросту не працюватимуть на максимальній потужності. Знайдіть чотири пункти, які відображатимуть показники затримок ОЗУ. Виберіть один з них і понизьте показник на один пункт.
5
Натисніть клавішу F10. Це необхідно для збереження нових параметрів. Після перезавантаження комп'ютера виконайте перевірку стабільності оперативної пам'яті , використовуючи вбудовану в Windows утиліту. Поверніться в меню BIOS і ще трохи збільште частоту оперативної пам'яті . Змініть значення ще одного показника затримок. Повторюйте даний цикл доти, поки програма перевірки стану ОЗУ не почне виявляти помилки. Доможіться ідеального стану продуктивності оперативної пам'яті . Рекомендують використовувати тільки ті параметри, при яких плати ОЗУ працюють без збоїв.
Процес розгону пам'яті по частоті безпосередньо залежить від розгону процесора комп'ютера. Перед розгоном необхідно вивчити заводську інструкцію материнської плати, так як всі функції в BIOS написані англійською мовою. Як правило, підвищення частоти пам'яті не приносить відчутного результату. Збільшення продуктивності комп'ютера не перевищить і 10 відсотків, але отриманий досвід, безсумнівно, принесе чимало користі від даної операції.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер c ОС Windows.
Інструкція
1
Сам процес розгону почніть з відновлення BIOS материнської плати (якщо стоїть остання версія або її немає в наявності у виробника, або з інших причин оновлення нездійсненно, цей крок пропускаєте), оскільки в його нових версіях зазвичай додають різні настройки, і вони можуть стати в нагоді. Для цього скористайтеся компакт-диском, яке поставляється з материнською платою. В ньому є програма, в назві якої є слово Update. Встановіть її, підключіть комп'ютер до мережі інтернет. Запустіть програму. В основному, вона русифікована, і пошук оновлень прошивки BIOS відбувається автоматично. Після установки комп'ютер автоматично перезавантажиться.
2
Тепер необхідно увійти в BIOS. Для цього при початковій завантаженні натисніть кнопку Delete або F2, після чого відкриється вікно настройки параметрів (зазвичай на синьому або білому екрані білі або сині англійські назви функцій).
3
Виберіть функцію Advanced Chipset Features або функцію Advanced, в якій відображено число в мегагерцах. Встановіть потрібну частоту пам'яті . Врахуйте, що виставляння великої частоти без впевненості в подальшій працездатності комп'ютера призведе до блокування включення комп'ютера.
4
Якщо комп'ютер не реагує на натискання кнопки включення, відключіть його від електромережі. Потім розкрийте комп'ютер і вийміть з гнізда встановлену батарейку. Тепер замкніть контакти гнізда батарейки між собою, після чого поставте її назад. Комп'ютер почне завантажуватися зі стандартними настройками BIOS.
5
Перевірте працездатність підвищених частот пам'яті , включивши потужне обчислювальне додаток, наприклад, гру. Якщо відбувається зависання або поява синього екрана, то частоту необхідно виставити з меншим значенням.
Зверніть увагу
Необхідно розуміти, що розгін стандартних параметрів комп'ютерних комплектуючих може привести до краху системи і навіть до виходу з ладу розганяється обладнання.